Лудогорец стигна най-бързо до гол №700, изпревари ЦСКА и Левски

0
Снимка: ludogorets.com

В мача Лудогорец – ЦСКА 1948 (3:0), десеткратните шампиони на България вкараха своя гол номер 700 в елита. Отбеляза го Бърнард Текпетей в самия край на първото полувреме.

Същевременно Лудогорец е клубът, който най-бързо стигна до тази кота в първата ни дивизия, пише „Мач Телеграф“. Това стана едва в 334-ия мач като на двата гранда ЦСКА и Левски им бяха необходими доста повече срещи.

Гол номер 700 за „червените“ дойде в 355-ия им двубой и то при загуба. Това става на 8 септември 1983 година. Тогава ЦСКА губи на стадион „Българска армия“ от Марек с 1:2, а точен за домакините е Димитър Якимов в 67-ата минута.

Две години и половина по-късно и Левски стига до гол номер 700. Това става на 24 април 1966-а година в мача Левски – Спартак (Вн) 3:2. Юбилейното попадение вкарва друга легенда – Георги Соколов в 44-ата минута.