Лудогорец спечели Суперкупата (ВИДЕО+СНИМКИ)

ludogorets cska 1948 francisko gomes nikola iliev
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

Лудогорец спечели Суперкупата на България, след равенство в редовното време и изпълнения на дузпи. .Мачът се игра  на стадион „Ивайло“ във Велико Търново .

Лудогорец поведе в 10-ата минута. Кайо Видал нахлу в наказателното поле, където бе спънат от Джонатан Соуза и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Оливие Вердон стреля в долния десен ъгъл. Наумов усети ъгъла и дори успя да докосне топката, което обаче не бе достатъчно и тя спря в мрежата за 1:0.

ЦСКА 1948 можеше да изравни в 24-ата минута. Ивайло Чочев влезе в наказателното поле, освободи се от съперник и стреля по диагонала. Падт обаче плонжира и успя да избие с една ръка в корнер. След неговото изпълнение Реян Даскалов игра с глава. Ивайло Чочев успя да стигне до топката преди Падт и опита да го прехвърли. Топката обаче „кацна“ на напречната греда и излезе в аут.

В заключителните минути на полувремето удар на Радослав Кирилов бе спасен от Падт.

След едва 120 секунди игра през втората част ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Джонатан Соуза фаулира Кайо Видал, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки това, „армейците“ изравниха в 62-ата минута. Талис центрира от корнер. Ивайло Чочев много технично даде пас с пета към Неделко Пишчевич, който от границата на вратарското поле не сгреши за 1:1.

В следващите минути Лудогорец направи опит за гол, но така и не можеше да вземе някакво предимство.

Рик Джонатан центрира на втора греда в 80-ата минута, където Оливие Вердон стреля от воле към долния десен ъгъл на вратата, но Даниел Наумов се намеси и отрази. В

86-та минута Пьотровски стреля много опасно от 20 метра, но топката удари гредата. Малко по-късно Руан Крус пропусна с глава.

Съдията даде 8-минутно продължение. В тези минути по-настойчив бе тимът на Лудогорец, но до ново попадение не се стигна.

Така се стигна до изпълнение на дузпи. При тях играчите в зелени екипи бяха по-точни и спечелиха трофея.

При дузпите 4:2