Лудогорец спечели първата битка с ЦСКА-София

0
201904051842327578
-
-

Лудогорец постигна убедителна победа над ЦСКА-София в сблъсъка между двата тима от 22-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“. Освен с резултата, срещата ще се запомни и с изключително красивия гол на Кристиян Кънчев от центъра на терена.
Момчетата на Тодор Живондов поведоха в 12-та минута. След корнер над всички се извиси Методий Стефанов и прати с глава топката в мрежата. В 40-та минута Кристиян Кънчев отбеляза попадение, каквото рядко се вижда по футболните терени не само у нас. Той отне една топка, поведе я, видя, че вратарят на съперника е излязъл напред и с великолепен удар го прехвърли от дистанция около 50 метра. В последната минута от редовното време на първата част Милен Манчев от ЦСКА-София получи червен картон за опасна игра. При едно непреценено добре влизане той разби с бутоните лицето на Георги Стоянов, който напусна принудително терена. До почивката не паднаха повече попадения и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 2:0 за разградчани.
През втората част, след грешка в отбраната на Лудогорец, ЦСКА-София успя да върне един гол в 63-та минута,чрез Асен Дончев. През първото полувреме той удари и греда. „Орлите“ отказаха съперника с хубаво попадение в 87-та минута. Велислав Минков проби отлично и можеше да завърши акцията сам, но предпочете да подаде на Станислав Вълчев, който реализира на празна врата за 3:1.