Лудогорец смачка ЦСКА 1948 и е още една крачка по-близо до титлата

0
Снимка: ЦСКА 1948

Лудогорец постигна изключително убедителна победа с 4:0 срещу ЦСКА 1948 в мач от 25-ия кръг на Първа лига и е още една крачка по-близо до спечелването на шампионската титла в първенството. Кирил Десподов вкара два гола за успеха на Лудогорец, Жозуе Са добави един, а Ангел Лясков си отбеляза автогол.

Лудогорец създаде напрежение пред вратата на ЦСКА 1948 в 13-ата минута. Сисиньо и Клаудиу Кешеру комбинираха, след което топката стигна до Бернар Текпетей, който стреля, но Александър Александров успя да се намеси решаващо и да изчисти на сантиметри пред голлинията.

Лудогорец поведе в резултата в 35-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА 1948 Текпетей стреля с глава, Даниел Наумов успя да реагира и изби, но при добавката Жозуе Са не пропусна да вкара.

Лудогорец вкара втори гол в 40-ата минута. Даниел Наумов допусна много груба грешка, изпращайки топката в краката на Вандерсон, който веднага пусна към Кирил Десподов, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Лудогорец поведе с 3:0 в 45-ата минута. Каули Оливейра изведе Десподов по левия фланг. Той надбяга защитниците на ЦСКА 1948 и пусна топката успоредно на голлинията подаване, Сисиньо не успя да играе с нея, но Ангел Лясков я прати в собствената си врата.

В 58-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 отправиха първия си удар по посока вратата на Кристиан Кахлина. Галин Иванов подаде към Ивайло Чочев, чийто удар бе много неточен.

Лудогорец поведе с 4:0 в 61-ата минута. Клаудиу Кешеру пусна перфектен извеждащ пас към Кирил Десподов, който изскочи сам срещу Даниел Наумов, след което го преодоля и вкара втория си гол в двубоя.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 72-ата минута. Каули Оливейра кобминира със Сисиньо, който стреля, но Даниел Наумов успя да се намеси и да спаси.

Клаудиу Кешеру отправи опасен диагонален удар от фаул, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Даниел Наумов.

Лудогорец е лидер в класирането с 61 точки, а ЦСКА 1948 е шести с 35 точки.