Лудогорец си върна върха! Шампионите не се затрудниха с Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Лудогорец си върна лидерството в efbet Лига, измествайки от първото място Левски. Това стана възможно благодарение на победата над Арда. Шампионите не се затрудниха със своя съперник на „Лудогорец Арена“ и го победиха с 2:0.

В 14-ата минута Лудогорец можеше да поведе. Битон стреля хубаво директно от фаул, но топката срещна напречната греда.

В 29-ата минута Икоко проби отдясно и центрира към далечната греда. Там Вандерсон засече от въздуха, което обаче се превърна в пас към Битон. Последният нанесе удар с глава, който обаче бе слаб и право във вратаря.

В 35-ата минута Лудогорец поведе в 35-ата минута. Дан Битон стреля с левия крак от място, от сериозна дистанция, намирайки долния ляв ъгъл на вратата на Караджов. В ситуацията стражът на Арда определено можеше да се намеси далеч по-добре.

В 49-ата минута Арда можеше да изравни. Аморим стреля мощно пред наказателното поле. Ренан обаче се разтегна максимално и успя да избие в корнер, предотвратявайки сигурен гол.

В 66-ата минута Лудогорец си подпечата победата. Икоко бе изведен чудесно от Горалски вдясно на наказателното поле, след което върна малко назад към връхлитащия Мавис Чибота. Последният засече от движение, правейки безпомощен Караджов за 2:0.

10 минути по-късно Горалски изведе Димо Бакалов сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 3-ата  минута на добавеното време Рандъл пробяга огромна дистанция с топка в крака и нанесе мощен удар от границата на наказателното поле. Ренан обаче успя да избие в корнер.