Лудогорец си осигури среща с Олимпиакос и мачове в евротурнирите поне до декември

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец елиминира словенския Мура, след като спечели с 3:1 реванша в Разград от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. По този начин българският шампион си уреди среща с Олимпиакос в третия квалификационен кръг на надпреварата и мачове в европейските клубни турнири поне до декември. Ако отпадне от гръцкия шампион, Лудогорец ще си осигури участие в плейофа на Лига Европа или най-малко директно класиране в групите на Лигата на конференциите. Лудогорец поведе с гол на Пиерос Сотириу още в 4-ата минута, Томи Хорват изравни в 64-ата, а Елвис Ману и Каули Оливейра донесоха победата на българския шампион.

Лудогорец поведе в резултата още в 4-ата минута. Жордан Икоко направи добър пробив, след което пусна в наказателното поле на Мура, където Каули Оливейра пропусна топката за Пиерос Сотириу, който вкара топката във вратата на Матко Обрадович.

Пред Алекс Сантана се откри добра възможност в 10-ата минута, но ударът му не бе точен.

Коутер отправи коварен удар в 25-ата минута, но Кристиан Кахлина внимаваше и изби в корнер.

Минута по-късно Мура бе много близо до това да изравни резултата, след като след удара на Карничник топката срещна напречната греда на вратата на Кахлина. Пред Михаел Клепач се откри много добра възможност в 29-ата минута, но ударът му бе неточен.

Алекс Сантана отправи тежък удар в 34-ата минута, но Обрадович внимаваше и изби.

Каули Оливейра отправи коварен удар в 44-ата минута, но Обрадович се намеси и изби в корнер. След неговото изпълнение Пиерос Сотириу стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Михаел Клепач бе изведен сам срещу Кристиан Кахлина в 59-ата минута, но вратарят на Лудогорец се намеси решаващо и спаси.

Мура успя да изравни резултата в 64-ата минута, когато Жига Коус подаде към Томи Хорват, който се възползва от грешката в отбраната на Лудогорец и вкара топката във вратата на Кристиан Кахлина.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 80-ата минута. Елвис Ману добре разигра с Каули Оливейра. Бразилецът върна на Ману, който стреля, но слабо и топката бе избира от голлинията.

Лудогорец все пак успя да поведе отново в резултата в 82-ата минута, когато Елвис Ману направи резултата 2:1. Каули Оливейра бе най-настоятелен и съобразителен в наказателното поле на Мура. Той чукна топката към Ману, който отблизо вкара топката във вратата на Обрадович.

Лудогорец отбеляза трети гол в 90-ата минута. След много добре разиграна контраатака Вандерсон подаде към Каули Оливейра, който бе сам срещу Обрадович и хладнокръвно прати топката във вратата му за крайното 3:1.

В третата минута на добавеното време на мача Лудогорец можеше да вкара четвърти гол. Доминик Янков комбинира с Мавис Чибота, който стреля, но Обрадович успя да се намеси и да спаси.

Юлският финал за Лудогорец

По този начин Лудогорец си осигури участие в третия квалификационен кръг на Шампионска лига, където съперник на българския шампион е Олимпиакос.