Лудогорец си го изкара на Пирин заради тежката датска вечер

0
ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец разби с 4:0 Пирин Благоевград в последния мач от 13-ия кръг на Първа лига.

Лудогорец поведе в резултата в 6-ата минута. Клод Гонзалвеш подаде към Рик Джонатан, който центрира към Спас Делев, а той с глава матира Марио Кирев за 1:0.

В 19-ата минута Клод Гонзалвеш бе изнесен на носилка, а две минути след това на негово място влезе Педро Нареси.

Марио Кирев направи две последователни спасявания в 30-ата минута. Първо отрази удар от дистанция на Аслак Фон Витри, а след това се изправи достатъчно бързо, за да може да се намеси и при изстрел отблизо на Якуб Пьотровски.

Още в началото на втората част Марио Кирев трябваше да се намесва при удар на Мунир Шуиар, който получи фронтално срещу вратата.

Лудогорец направи резултата 2:0 в 61-ата минута. Кайо Видал достигна до подаване именно от поляка и центрира в наказателното поле, където Пьотровски с глава матира Кирев.

Четири минути по-късно след разбъркване в наказателното поле Руан Секо прати топката във вратата на Пирин. След дълго преразглеждане с ВАР, продължило около 7 минути, попадението бе зачетено, след като падналият на земята заради удар в главата, Мартин Бачев покриваше засадата.

В 79-ата минута „орлите“ покачиха аванса си. Рик Джонатан отне топката, преодоля Бенгюзов и пусна към Кайо Видал, който копна топката и я прати в опразнената врата за 4:0.

Лудогорец се изкачи на четвърто място в класирането с 23 точки, а Пирин е тринадесети с 11 точки.