Лудогорец си го изкара на Левски (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец направи важна крачка към спечелването на десетата си поредна титла. „Орлите“ се победиха като гости Левски. На стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“, разградчани излязоха пределно мобилизирани след отпадането за Купата на България от ЦСКА-София, налагайки се безапелационно с 3:0.

Лудогорец поведе още в 8-ата минута. Текпетей изведе прекрасно в наказателното поле Десподов, който от своя страна намери Кешеру. Румънецът много технично литна Атанасов и Микулич, след което безпроблемно прати топката в мрежата за 0:1.

180 секунди по-късно гостите удвоиха аванса си. Текпетей пусна на границата на наказателното поле. Оттам Каули засече неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 0:2.

В 37-ата минута Мартин Петков стреля пред наказателното поле, топката рикошира в дясната ръка на Жосуе Са и премина на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер. „Сините“ имаха претенции дузпа, каквато обаче не бе отсъдена от Валентин Железов.

Живко Миланов прибегна до първата си смяна още преди края на първото полувреме. Здравко Димитров влезе на мястото на Ивайло Найденов.

В началото на втората част Здравко Димитров нанесе опасен удар в долния ляв ъгъл на вратата. Кахлина обаче улови сигурно.

Последва ново спорно положение в наказателното поле на Лудогорец. След центриране от корнер, Недялков задържа и повали на земята Тома Даске. Отново обаче Железов не посочи бялата точка.

В 77-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Левски изпълни корнер, след който гостите организираха светкавична контра. Елвис Ману остана сам срещу вратаря, но Микулич отби удара му. Топката обаче отиде в Каули, който с глава я прати в опразнената вратата за 0:3.

120 секунди по-късно Левски можеше да стигне поне до почетен гол. Удар на Мартин Петков обаче рикошира във футболист на Лудогорец и премина на сантиметри до дясната греда.

В 84-ата минута Десподов остана сам срещу вратаря, малко под ъгъл, и стреля по диагонала. Микулич обаче изби с крак.