Лудогорец се възползва от равенството в дербито, размаза Ботев (Вр) и докосва деветата (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец се възползва максимално от равенството между Левски и ЦСКА-София по-рано през деня. Шампионите се наложиха с лекота в домакинството си на Ботев (Враца) с 6:0. Със спечелените 3 точки, „орлите“ вече дръпнаха със 7 точки на Левски, 10 на Локомотив Пловдив (който е с мач по-малко) и 11 на ЦСКА-София, като по този начин вече докосват деветата си поредна титла. Двубоят бе дебют за наставника на разградчани Павел Върба, както и последна проверка преди сблъсъка с Интер в Лига Европа.

Лудогорец поведе още в 8-ата минута. Дяков центрира в наказателното поле, където Марселиньо засече с глава за 1:0.

В 43-ата минута разградчани удвоиха аванса си. Икоко пусна в наказателното поле към Кешеру, който с едно намери Марселиньо. Халфът стреля силно, Митов не се намери убедително и позволи топката за втори път да се озове в мрежата му за 2:0.

Възпитаниците на Павел Върба стигнаха до класически аванс в 56-ата минута. След центриране от корнер, Моци продължи към Кешеру, който отблизо направи 3:0.

В 64-ата минута разликата набъбна. Каули направи мощен пробив отдясно и намери в наказателното поле Абел Анисе, който засече от движение, намирайки долния ляв ъгъл за 4:0.

В 78-ата Лудогорец стигна до 5:0. След пас отдясно, Якуб Швиерчок засече на метър пред голлинията.

240 секунди по-късно „орлите“ оформиха крайното 6:0. Якуб Швиерчок бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и без проблеми намери опразнената врата.

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 30. Моци, 22. Икоко, 18. Дяков, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 28. Кешерю

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Митов, 16. Н’Диайе, 37. Керчев, 5. Ганев, 4. Лясков, 11. Васев, 23. Узунов, 28. Златински, 9. Генов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски