0
ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com
-

Лудогорец се възползва от грешките на Левски и ЦСКА-София, след като спечели с 3:1 домакинството на Хебър от 15-ия кръг на Първа лига.

Лудогорец вкара гол във 2-ата минута, но попадението не бе зачетено. След центриране на Кайо Видал, Аслак Фон Витри стигна до топката, върна към Руан Секо, който я вкара във вратата. Оказа се обаче, че преди да бъде стигната от Фон Витри тя е излязла извън пределите на терена бе отсъден аут.

В 4-ата минута Текпетей бе изведен сам срещу вратаря, но скъси много ъгъла, стреля, а топката мина успоредно на голлинията. В 8-ата минута Фон Витри центрира, Руан Секо стреля, но изпрати топката над вратата.

Лудогорец поведе в резултата в 11-ата минута. Аслак Фон Витри центрира в наказателното поле на гостите, където Бърнард Текпетей засече топката и я вкара в мрежата на Хебър за 1:0.

В 33-ата минута Текпетей бе изведен сам срещу вратаря, но Игонен отново се справи.

В 37-ата минута Кайо Видал бе изведен в наказателното поле, стреля Игонен спаси, Руан Секо добави, но стражът на Хебър отново спаси. Топката обаче попадна у Аслас Фон Витри, който я вкара в мрежата за 2:0.

В следващата минута отново пропуск на Лудогорец. Педро Надеси стреля, но Игонен спаси.

Хебър направи първа добра атака в 51-ата минута. Атанас Кабов центрира и стигна до главата на Николас Пенев, който стреля с глава, но изпрати топката покрай вратата на домакините.

Хебър намали резултата в 86-ата минута. След центриране от пряк свободен удар Мартин Михайлов продължи топката с глава, тя попадна на главата на Стефан Цонков и централният защитник вкара за 1:2.

Лудогорец направи резултата 3:1 в 88-ата минута. Рик Джонатан стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в тялото на Георги Вълчев и излъга Игонен за 3:1.

С тази победа Лудогорец се изкачи на четвърто място във временното класиране с 27 точки и мач по-малко от третия ЦСКА-София, който е с 29 точки. Хебър е девети с 19 точки.