Лудогорец се разправи с Локомотив за половин час

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Локомотив(Пловдив) с 3:0 в мач, без голямо значение и за двата отбора. Разградчани затвориха мача още в първия половин час, като поведоха с три гола.

Преди началото на двубоя футболистите на Локомотив Пловдив направиха шпалир за разградчани, които след двубоя ще получат титлата си.

Домакините поведоха в резултата в 9-ата минута, когато Локомотив Пловдив сбърка при изчистването на топката и Руан Круз с мощен изстрел не остави шанс на Мартин Луков да отрази удара му – 1:0.

Орлите бързо увеличиха аванса си. В 10-ата минута Сон центрира в наказателното поле, а Круз бе оставен непокрит там и с глава прати топката в мрежата за 2:0.

В 25-ата минута Квадво Дуа пробва да се разпише с пета, но стреля в аут. Четири минути след това Рик Джонатан стреля над вратата.

В 32-ата минута Лудогорец вкара и трети гол. Сон пусна към Рик Джонатан, а той намери Квадво Дуа – швейцарецът се справи с Мартин Паскалев и се разписа за 3:0.

В 59-ата минута Сон върна на границата на наказателното поле към Рик Джонатан, който стреля, но Мартин Луков отрази.

Десет минути след това Оливер Камдем направи страхотен индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и намери Ангел Лясков, но българинът шутира високо над напречната греда.

Влезлият като резерва Ивайло Чочев пробва изстрел с глава в 81-ата минута, но бе неточен.