Лудогорец се разходи и победи във Враца

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи с лекота Ботев с 4 на 0 като гост и се изравни по точки с ЦСКА-София, а с по-добра голова разлика е лидер в класирането.Срещата започна с брутално влизане на Кавдански в краката на Спас Делев още в 22-ата секунда. Първоначално Давидов му показа само жълт картон, но след преглед с ВАР промени решението си и правилно изгони защитника на врачани.

Делев пък трябва да благодари на Господ, че не получи тежка травма и продължи да играе.

В 9-ата минута Тисера направи огромен пропуск. Недялков отклони топката към задната греда след центриране от корнер, където нападателят на „орлите“ я засече от метър пред празната врата, но някак успя да я изкара в аут.

Натискът на разградчани даде резултат в 17-ата минута. Рик дриблира в наказателното поле на домакините и намери Десподов, който след шут с едно докосване вкара в долния десен ъгъл на Костов за 0:1.

В 23-ата минута Тисера получи още една добра възможност да се разпише, но шутът му от воле излезе в аут. Само 180 секунди по-късно аржентинецът подобри своя мерник, удвоявайки резултата. Рик намери Десподов отдясно, българският национал пусна към Тисера, който нямаше как да сбърка от два метра пред празната врата.

В 31-ата минута Костов спаси шут на Десподов от малък ъгъл, а при добавката делев стреля в аут. След точно десет минути Десподов направи пробив по дясното крило и беше повален от Жан Пиер Да Силва в наказателното поле – Георги Давидов посочи бялата точка, а зад топката застана потърпевшият, който не сбърка с технично изпълнение – 3:0 за „орлите“.

През второто полувреме шампионите видимо намалиха темпото, като просто доиграваха мача. Домакините пък нямаха игрови аргументи, за да стигнат до нещо съществено.В 92-та минута Каули вкара четвърти гол и така затвори мача с разгром за домаканите.

Така разградчани са вече лидери във временното класиране с равен брой точки със състава на ЦСКА-София.