Лудогорец се пребори за равенство в Женева

0
426513853 412018931328954 5110419627857052845 n

Лудогорец завърши наравно 0:0 гостуването си на Сервет в Женева в мач от Лигата на конференциите. Двубоят бе много динамичен и интересен, но без попадения. Българският шампион бе подложен на много силен натиск, особено през втората част, но издържа и се пребори за равенството. Всичко ще се реши на реванша в Разград.   Сон отправи много красив удар от дистанция в 11-ата минута, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Сервет, но Жереми Фрик се намеси превъзходно и успя да избие в корнер.

Жереми Гиймено получи повече пространство в наказателното поле на Лудогорец в 17-ата минута, след което стреля от малък ъгъл, но Серджио Падт спаси.

Няколко секунди по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Йоан Северин стреля, топката рикошира в гърба на Ноа Сонко Сундберг, след което попадна в ръцете на Серджио Падт.

Брадли Мазику получи жълт картон 24-ата минута, след като откровено задържа през кръста Бърнард Текпетей.

Бендегуз Бола стреля от дъгата на наказателното поле на Лудогорец от фал в 41-ата минута, но изпрати топката високо над напречната греда на вратата на Серджио Падт.

Сервет пропусна много добра възможност да поведе в резултата в 44-ата минута. Степанович подаде към Жереми Гийемено, който бе на много добра позиция в наказателното поле на Лудогорец, но ударът му бе блокиран от Сонко Сундберг. След това топката се върна в Гийемено, който стреля, но отново недостатъчно добре.

В следващите минути Сервет натисна много здраво. Домакините търсеха все по-агресивно ситуации и реализиране на гол.

Бендегуз Бола отправи коварен удар в 56-ата минута, но Серджио Падт се намеси и спаси.

Мирослав Степанович нанесе много опасен удар в 57-ата минута от около 20 метра, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Падт.

Кейго Цунемото центрира в наказателното поле на Лудогорец в 66-ата минута, където Мирослав Степанович бе изпуснат и успя да отклони топката с глава, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт.

Алексис Антунес направи добър пробив в 76-ата минута, след което излезе на добра позиция фронтално срещу Падт и стреля, но слабо и право в ръцете на вратаря на Лудогорец.

Сервет направи огромен пропуск в 82-ата минута. Пред Алекси Антунес се откри страхотна възможност в наказателното поле на Лудогорец. Футболистите на разградчани не успяха да изчистят една топка, а тя попадна в Антунес, който шутира, но топката се спря в краката на Кривели, който спаси вратата на Серджио Падт.

Сервет направи още един пропуск в 83-ата минута и той отново беше на Антунес. След центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Северин свали топката с глава към Антунес, който стреля, но не успя да порази целта, а прати топката високо над напречната греда в аут.

Аслак фон Витри се включи много добре в атаката на Лудогорец в 86-ата минута. Якуб Пьотровски подаде към Фон Витри, който стреля, но над напречната греда в аут.

Напрежението бе последните секунди, но резултатът остана непроменен.