Лудогорец се опъна на Интер, но европоходът май приключва! ВАР помогна на италианците (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Лудогорец загуби домакинството си на Интер. В първи 1/16-финал от Лига Европа, шампионът на България отстъпи на италианския гранд с 0:2. Така мисията на разградчани за сензация с елиминирането на „нерадзурите“ става почти невъзможна, след като предстои реванш на „Сан Сиро“.

Старши треньорът на „орлтие“ – Павел Върба получи неприятна новина преди срещата. Голмайсторът на тима Клаудиу Кешеру остана извън сметките му заради контузия. Неговото място бе заето от Якуб Швиерчок.

Интер можеше да поведе малко след като измина минутка игра. Лаутаро Мартинес и стреля от упор, но защитник на Лудогорец успя да се намеси и да избие в корнер.

В 25-ата минута само страхотният рефлекс на българския страж запази нулевото равенство. Моузес се освободи елегантно от Недялков и центрира в наказателното поле. Бирари засече от въздуха, но Пламен Илиев успя да избие току пред голлинията.

В 50-ата минута и гредата помогна на Лудогорец. Моузес пусна отдясно успореден пас, Алексис Санчес засече триково, Пламен Илиев обаче успя да се намеси, следкоето топката рикошира в левия страничен стълб и бе изчистена.

120 секунди по-късно Мартинес стреля мощно от дистанция, но над вратата.

В 63-ата минута нова страхотна намеса на Пламен Илиев запази българската мрежа суха. След недобре избита топка, Кристиан Ериксен посрещна от въздуха от границата на наказателното поле. Стражът на родния шампион обаче с невероятен рефлекс изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

В 71-ата натискът на Интер даде резултат. След прекрасна триходова комбинация пред наказателното поле, топката стигна до границата му, откъдето Кристиан Ерксен я прати в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

120 секунди по-късно Интер можеше да удвои аванса си. Ериксен стреля мощно от границата на наказателното поле. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 85-ата минута Чибота падна в наказателното поле, претендирайки за нарушение на Валеро. Вместо дузпа обаче, футболистът на Лудогорец получи жълт картон за симулация.

Интер оформи крайното 0:2 в 4-ата минута на даденото продължение. След центриране в наказателното поле, топката бе изчистена в корнер от Абел Анисе. Наложи се намесата на ВАР, която показа, че мадагаскарецът е направил това с ръка и бе отсъдена дузпа. От бялата точка пък Ромелу Лукаку бе безкомпромисен.