Лудогорец се измъчи с Витоша, но победи (ВИДЕО)

0
ludogorets otbor
-
-

Лудогорец победи като гост Витоша (Бистрица) в мач от IV кръг на Първа лига. „Орлите“ се наложиха с 2:0. Успехът обаче не дойде никак леко, след като първото полувреме приключи без попадения, а тон за победата даде брилянтно индивидуално изпълнение на Мисиджан в 65-ата минута.

Още във втората минута Жоао Пауло изскочи на добра позиция, но стреля слабо в Георгиев. Домакините отговориха с удар на Лъчезар Котев, който обаче бе право в ръцете на Ренан. Малко по-късно Лукоки нахлу отдясно в наказателното поле, но Николай Георгиев легна в краката му и спаси удара му.

В 20-ата минута Жоао Пауло шутира силно, Георгиев отби, последва добавка на Мисиджан, която доведе до гол. Попадението обаче бе отменено, тъй като холандецът бе в засада в момента, когато Жоао Пауло стреля.

5 минути по-късно Жоао Пауло нацели гредата след диагонален удар с десния крак.

Секунди след това Стефан Христов се измъкна отляво по атаката на Витоша и стреля технично, но встрани от вратата.

През втората част Лудогорец натисна своя съперник, но така и не стигаше до чисто голово положение. Така се стигна до 65-ата минута, когато Мисиджан пое нещата в свои ръце. Холандецът получи от Кешеру на ъгъла на наказателното поле и с невероятен удар прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Четвърт час преди края „орлите“ сложиха точка на спора. Влезлият като резерва Калудиу Кешеру пое топката, стигна до границата на наказателното поле и с плътен удар намери долния десен ъгъл за 0:2.