Лудогорец с втора контрола в Турция

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Шампионът Лудогорец ще изиграе втора контролна среща на турска земя днес от 16:00ч. В нея съперник на орлите ще бъде полският елитен Раков Ченстохова. Опонентът на Лудогорец в днешния мач заема четвърто място в шампионата на Полша.

По програма това трябваше да бъде трети мач за българския шампион в Турция, но първата проверка с Шахтьор Донецк беше отменена заради лошото време в Анталия.

В на практика първата си проверка, играна преди дни, Лудогорец победи Олимпия Любляна с 3:0. “Орлите” играха по-добре през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. И трите гола паднаха през първото полувреме, след като Квадво Дуа (12’), Тодор Неделев (30’) и Бърнард Текпетей (44’) бяха точни. Така разградчани поне частично си го върнаха на словенците, след като през лятото Лудогорец отпадна именно от Олимпия в Шампионската лига.

След срещата Лудогорец обяви още една контрола, която ще изиграе по време на лагера си в Турция. На 31 януари от 16:00 часа българско време “орлите” ще премерят сили с чешкия Сигма (Оломоуц).