Лудогорец с важна крачка към Шампионската лига

0
ludogorets u17
-
-

Лудогорец U18 направи важна крачка към финала на турнира за Kупата на БФС, като разби с 4:0 в първия полуфинален сблъсък в Разград връстниците си от Локомотив Пловдив. Както е известно, носителят на трофея представя нашата страна в Младежката Шампионска лига.
Талантите от Академията на „орлите“ откриха още в 30-aта секунда на срещата. Георги Николов пресече пас между защитниците на пловдивчани, напредна сам и хладнокрвно реализира. Разградчани удвоиха в 41-aта минута, като след едно разбъркване в наказателното поле на гостите Анастас Пемперски бе най-съобразителен и прати топката в мрежата. Първото полувреме завърши при този резултат.
Второто започна с великолепна възможност за „орлите“. Още в 46-aта минута Росен Иванов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира. В 52-aта минута резултатът стана класически, като Стилян Спасов центрира добре от левия фланг, а Георги Николов вкара втория си гол в мача с точен шут по диагонала. В 74-aта минута Петър Георгиев с глава матира сража за Локомотив за крайното 4:0.
„Резултатът е добър за нас, макар че ако бяхме по-точни в завършващата фаза, можеше да вземем още по-солиден аванс. Преднината ни е убедителна, но трябва да подходим много отговорно във втората среща, ако искаме да се класираме за финала“, коментира след последния съдийски сигнал треньорът на Лудогорец U18 Стефан Славов.