Лудогорец с трети победен гол в 90-ата минута в евротурнирите

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец вече е изпадал в подобна ситуацията в турнирите, като тази след първия мач срещу Шахтьор Солигорск – победа с 1:0 у дома в първия мач. През 2018-а, в третия квалификационен кръг на Лига Европа, разградчани победиха като домакини с 1:0 Зрински Мостар, припомня „Тема спорт“. На реванша в Босна и Херцеговина двубоят завърши 1:1 и орлите се класираха за плейофите. Там те пак спечелиха първата среща с 1:0, но като гости срещу Торпедо Кутаиси. На реванша в България зелените бяха убедителни – 4:0. През 2014-а на 1/1б-финалите за Лига Европа със същия сценарий бе елиминиран Лацио. Лудогорец спечели първата среща с 1:0, но в Рим, а след това в София измъкна 3:3. Сега трябва да се уточни, че ако загуби с 1:2 или 2:3 реванша с Шахтьор Солигорск в Белград, това няма да стигне за краен успех, защото правилото за гол на чужд терен вече не важи и ще се играят продължения.

За трети път в своята история Лудогорец побеждава в евротурнирите с гол в последната минута или добавеното време. И двата предишни случая бяха през сезон 2014/15. Първо в плейофа реванш със Стяуа за влизане в групите на ШЛ Вандерсон донесе успеха с 1:0 в 90-ата минута, за да прати срещата в продължения, а геройството на Моци при дузпите е всеизвестно. После в груповата фаза Йордан Минев с далечен удар в добавеното време донесе и първата победа – 1:0 над Базел на „Васил Левски“. Година по-рано, през 2013-а, гол от дузпа на Златински, но в 89-ата минута, донесе победата над Партизан в Белград с 1:0 в третия квалификационен кръг за ШЛ, за да се стигне до плейофите с Базел.