Лудогорец с рутинна победа над Дунав (ВИДЕО)

0
sn

Лудогорец победи очаквано Дунав като домакин и прибави три точки към актива си По този начин зелените не позволиха водачът Левски за увеличи преднината си.

Лудогорец пропусна идеална възможност за гол още в първата минута. Яцек Горалски изведе Вандерсон, който напредна и се озова сам срещу вратаря. Димитров се хвърли самоотвержено и изби в корнер.

В 11-ата минута „орлите“ създадоха нова опасност. Светослав Дяков намери Джоди Лукоки на скорост. Холандският бързак центрира към Клаудио Кешерю, но румънецът не успя да засече отблизо с глава.

Няколко минути по-късно и Лукоки пробва късмета си с изстрел от 12-13 метра, но топката срещна крака на играч на гостите и излезе в корнер.

В 26-ата минута тимът от Русе не успя да удържи Лукоки. Крилото направи на скорост двойно подаване с Кешерю и опъна мрежата с прецизен удар по въздух – 1:0 за Лудогорец!

Дунав успя да застраши вратата на домакините чак в 43-ата минута. Иван Коконов бе изведен на добра позиция, но футболистът си пое лошо топката и опропасти атаката.

„Орлите“ решиха мача още в самото начало на втората част с два бързи гола. В 51-ата минута Кешерю вкара красиво попадение. Румънският голаджия опъна мрежата за 2:0 с неспасяем удар, след центриране от корнер.

Лудогорец не спря дотук. Само две минути бяха необходими на Кешерю да запише за втори път името си сред голмайсторите. В 53-ата минута Вандерсон изведе на чиста позиция своя съотборник, който копна топката над хвърлилия се да го парира страж на Дунав – 3:0 за „орлите“!

Русенци отговориха в 61-ата минута, когато Коконов опита фалцов урар, но сантиметри го разделиха от целта.
Лудогорец реагира като попарен и създаде поредното си чисто голово положение. Влезлият като резерва Якуб Шверчок пропусна сам срещу вратаря, шутирайки в аут.

В 69-ата минута и Лукоки пропусна сам срещу вратаря.

В 76-ата минута Коконов намали на 3:1, след като на два пъти направи за смях Цветомир Панов, който така и не успя да се ориентира в ситуацията.

В 82-ата минута Димо Бакалов нацели напречната греда греда, след пореден пробив и центриране на Лукоки.