Лудогорец с резонна победа над Ботев Враца(ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Шампионът Лудогорец победи с 3:1  Ботев Враца в мач от деветия кръг на родната ни Първа  Лига. Бернард Текпетей откри резултата в деветата, а Матеус Касини изравни в 17-ата минута. Пиерос Сотириу отново даде аванс на домакините в 35-ата, а само три по-късно отново той покачи на 3:1.

Срещата стартира във въхрено темпо, след като и двата тима имаха по една чудесна възможност да открият резултата след по-малко от три минути игра.

Още в първата минута се стигна до опасност пред вратата на домакините. След изпълнение на тъч отляво Юлиан Ненов напредна в половината на Лудогорец, влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят Кристиан Кахлина парира в ъглов удар.

Лудогорец обаче успя да открие резултата в деветата минута. Сисиньо проби отдясно и комбинира с Бернард Текпетей, който пое топката и, макар че се подхлъзна, нанесе силен и точен удар пред наказателното поле, който влетя в долния десен ъгъл на Костов – 1:0.

Врачани обаче отговориха бързо след това. В 17-ата минута Мартин Николов прати една топка към наказателното поле от левия фланг, но тя се удари в гърба на Оливие Вердон, който не успя да реагира и се подхлъзна. Това даде шанс на Касини, който без забавяне нанесе удар в пеналтерията и не остави шансове на Кахлина за 1:1.

Лудогорец можеше отново да поведе в резултата в 26-ата минута. Шакил Пинас центрира отляво в наказателното поле, където Сотириу отигра топката от трудна ситуация на първа греда, но Костов се намеси и изчисти в корнер.

Три минути след това шампионите отново създадоха чиста ситуация пред вратата на своите гости. Пинас центрира от свободен удар в наказателното поле, където Костов излезе неразчетено и Игор Пластун нанесе удар с глава, но в аут.

„Зелените“ отново взеха авнас в резултата в 35-ата минута. Жосуе Са и Сисиньо направиха отлично двойно подаване, а португалецът стигна до топката на аутлинията и комбинира със своя сънародник Клод Гонсалвеш. Халфът опита да намери свой съотборник, Стефан Гаврилов протегна крак, но топката попадна на пътя на Сотириу, който не сбърка за 2:1.

Три минути по-късно Лудогорец вкара и трети гол. Гонсалвеш комбинира с Текпетей, който с едно докосване се освободи от съперник и последва елегантен извеждащ пас за Сотириу. Кипърецът влезе в наказателното поле и с хубав техничен удар покрай Костов намери далечния ъгъл за 3:1.

В първите петнадесет минути на втората част темпото на игра спадна и логично ситуации пред двете врати липсваха.

Първата опасна ситуация за второто полувреме дойде в 64-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на гостите топката се озова Пинас отляво, който отигра нещо средно между удар и остро подаване за Ихинио Марин, но кълбото профуча покрай лявата греда на Костов в аут.

В 71-ата минута Виктор Василев шутира от дистанция, но на безопасно разстояние от лявата греда на Кахина.