Лудогорец с равенство срещу Млада Болеслав

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец завърши наравно 1:1  контролната си среща с Млада Болеслав. Двубоят се игра в Турция. Б българския тим участваха много футболисти, които до този момент не получава игрово време.

Лудогорец започна по-активно двубоя, като Рик Джонатан проби по лявото крило в 5-ата минута и центрира остро в наказателното поле, където обаче нито един футболист на „орлите“ не успя да засече топката.

Натискът на Лудогорец даде резултат в 14-ата минута, когато Бърнард Текпетей бе изведен зад гърба на отбраната на Млада Болеслав след дълго подаване на Серджио Падт. Ганаецът овладя топката и с левия си крак шутира в долния десен ъгъл, за да изведе своя тим напред в резултата.

Маречек комбинира с Карафиат, който получи топката на границата на наказателното поле на Лудогорец в 20-ата минута и не се поколеба да шутира, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Серджио Падт.

Ладра центрира отляво на нападението на Млада Болеслав, като изпрати топката на първа греда, където Пулкраб стреля неточно с глава в 28-ата минута.

Млада Болеслав успя да възстанови паритета в резултата в 32-рата минута, когато Методи Стефанов върна слабо топката към Падт, а Томаш Ладра успя да отнеме, след което да чукне топката в опразнената врата на българския шампион.

Млада Болеслав можеше дори да поведе в 34-ата минута, когато Маречек се откъсна зад защитата на Лудогорец, но бе настигнат от Ноа Сонко Сундберг, който блокира изстрела.

До края на първото полувреме чистите положения пред двете врати липсваха и така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

В 52-рата минута се стигна до разбъркване пред вратата на Лудогорец, а Пулкраб се ориентира най-добре. За щастие на влезлия като резерва Симон Слуга изстрелът му не беше точен.

Шест по-късно Слуга трябваше да се намесва след удар коварен удар на Маречек от средна дистанция.

Четири минути по-късно Рик Джонатан центрира от ъглов удар на близката греда, където Руан Секо стреля с глава, но не намери очертанията на чешката врата.

Бърнард Текпетей стреля от средна дистанция в 70-ата минута, като кълбото тупна коварно пред стража на Млада Болеслав, който обаче успя да отрази.

Млада Болеслав пропусна златна възможност да поведев в 79-ата минута, като след центриране в наказателното поле на Лудогорец от страна на Ладра, Бурян засече, но топката срещна напречната греда. Последва добавка от страна на Яво, който се опита да вкара с глава от близко разстояние, но Симон Слуга се намеси и отрази.

Спас Делев центрира за Матиас Тисера, който овладя топката на гърди и стреля от воле от границата на наказателното поле на Млада Болеслав в 85-ата минута, но вратарят на чешкия тим успя да отрази.