Лудогорец с първа победа за годината, Попа с първи гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
20190118185706 medium
-
-

Лудогорец записа първа победа в контролни срещи на зимния подготвителен лагер в Турция. Момчетата на Антони Здравков сломиха унгарския Хонвед с 4:2 в Белек.

201901181853043260

Срещу Хонвед „орлите“ излязоха с титулярния състав, като единственият отсъстващ е бразилецът Вандерсон. За Хонвед бившият защитник на ЦСКА – Тончи Кукоч, бе оставен на резервната скамейка.

201901181853019696
„Зелените“ до голяма степен решиха нещата през първата част. Все пак Хонвед откри резултата чрез според гол на Патрик Тишлер (8′), който сякаш бе в засада, но Лудогорец стигна до бърз обрат още до 16-ата минута. Първо, Козмин Моци вкара дузпа (11′) дадена за нарушение срещу Сисиньо в наказателното поле на съперника. Само 5 минути след това Натанаел (16′) опита да центрира към Кешеру, но топката влетя директно във вратата на Хонвед. До края на първата част Адриан Попа (33′) вкара първия си гол с екипа на Лудогорец, след като се присъедини към тима през тази зима.201901181853023887

В началото на втората част още едно ново попълнение на Лудогорец направи неофициален дебют – вратарят Пламен Илиев, замени Хорхе Броун в началото на втората част.През второто полувреме двата тима си вкара по още един гол. Десетина минути след началото на втората част 17-годишният Доминик Чипф (56′) засече с глава асистенция на бившия играч на ЦСКА Тончи Кукоч. 10 минути преди края обаче резервата за Лудогорец – Якуб Швиерчок (80′), който оформи крайния резултат след голов пас Лукас Саша.В първата си проверка момчетата на Антони Здравков загубиха от Ботошани с 1:3.