Лудогорец с обрат срещу Ботев при юношите (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец победи с 2:1 един от традиционно най-силните тимове в групата Ботев (Пловдив). Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Момчетата на Радослав Комитов започнаха мотивирано срещата и още в 2-та минута  Илкер Будинов излезе сам срещу вратаря на Ботев, но пропусна. В 7-та минута Стефан Методиев можеше да отбележи, но от 7-8 метра ударът му не бе достатъчно прецизен и вратарят на гостите спаси. Ботев успя да стигне до попадение в 19-ата минута чрез Димитър Балинов. В 26-ата минута разградчани изравниха, като точен от дузпа бе Димитър Митков. Седем минути след това отново Митков засече центриране на Светослав Славчев и  отбеляза за 2:1, за да стигне Лудогорец до пълен обрат.