Лудогорец с 5 от 5

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се наложи с 2:0 при домакинството си на Черно море от седмия кръг на Първа лига. Головете за шампионите отбелязаха Елвис Ману и Кирил Десподов от дузпа. „Моряците“ отстъпиха във всеки един показал на своя съперник.

Завръщането в състава на Лудогорец на Елвис Ману е едно от важните събития в мача, като се има предвид, че нападателят бе изваден от тима от треньора Валдас Дамбрауаскас.

Първата опасност в мача бе в 3-ата минута, когато Елвис Ману бе изведен на много добра позиция, но топката премина от външната страна на мрежата на вратата на Черно море.

Лудогорец поведе в резултата в 16-ата минута, когато Шакил Пинас пусна успореден на голлинията пас в наказателното поле на Черно море, а Елвис Ману изпревари Стефан Велев и прати топката във вратата на Георги Георгиев.

В 30-ата минута Пабло Гарсия опита директен изстрел от пряк свободен удар, но Кристиан Кахлина без проблем улови.

В 39-ата минута Алекс Сантана изведе Доминик Янков, който подаде на Елвис Ману, а той прати топката в мрежата на Георгиев, но попадението правилно не бе зачетено, след като асистент-съдията вдигна флага за засадата.

В 68-ата минута Волен Чинков свири дузпа за нарушение на Живко Атанасов срещу Бернар Текпетей. Атанасов откровено задържа Текпетей в наказателното поле на Черно море. ВАР потвърди решението на съдията. Кирил Десподов реализира наказателния удар, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Лудогорец е лидер вече в класирането с 15 точки, а Черно море претърпя втора поредна загуба и във втори пореден мач не успя да вкара гол. „Моряците“ имат актив от 11 точки.