Лудогорец с 15 победи като гост в Европа! Изпревари Левски

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна 15-а победа като гост в евротурнирите. Толкова са и равенствата на тима на чужд терен, а загубите са 21. Интересното е, че с тази победа „орлите“ вече са на второ място сред българските клубове за всички времена по успехи на чужд терена, пише „Мач Телеграф“. С тази в Белград, Лудогорец изпревари Левски и Литекс, които имат по 14 победи извън България в мачове от евротурнирите. Първи е ЦСКА с 28 победи от 120 гостувания.

Голът на Кирил Десподов срещу Шахтьор Солигорск е под №60 за Лудогорец при гостувания в Европа.

Белград продължава да е най-щастливият град за Лудогорец в Европа. „Орлите“ изиграха четвърти евромач (и четирите бяха реванши) в сръбската столица и за четвърти път елиминираха своя противник. Балансът е три победи и едно равенство, а отстранените отбори са Партизан (два пъти), Цървена звезда и Шахтьор Солигорск.

Шахтьор Солигорск е първият съперник, който Лудогорец отстранява в Европа с две победи с еднакъв резултат.

Шахтьор Солигорск е петият противник, който Лудогорец отстранява с две победи и без допуснат гол. Другите са Младост Подгорица, Торпедо Кутаиси, ТНС и Крусейдърс.

Валдас Дамбраускас е вторият чуждестранен треньор на Лудогорец, който започва с две победи и две сухи мрежи, начело на тима в Европа. Първият бе Пауло Аутуори през 2018-а. Бразилецът победи северноирландския Крусейдърс със 7:0 и 2:0.