Лудогорец развали настроението на Арда преди финала

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец се наложи с 4:1 като домакин срещу Арда Кърджали в мач от 30-ия кръг на Първа лига.

Арда създаде сериозно напрежение пред вратата на Лудогорец в 18-ата минута. Емил Мартинов изведе добре Тонислав Йорданов в наказателното поле на Лудогорец, но ударът на нападателя бе слаб и не затрудни Кахлина.

Каули Оливейра бе изведен сам срещу Васил Сименов в 19-ата минута. Бразилецът стреля, но вратарят на Арда успя с крак да избие удара.

Арда поведе в резултата в 37-ата минута. Светослав Дяков допусна много груба грешка и подари топката на Иван Тилев. Той финтира Дяков, след което пусна отличен пас към Тонислав Йорданов, който изскочи сам срещу Кахлина и прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Лудогорец изравни още в следващата атака. Клаудиу Кешеру пусна отличен извеждащ пас към Доминик Янков, който вкара топката във вратата на Васил Симеонов. Ситуацията бе разгледана с VAR, тъй като страничният съдия маркира засада при паса на Кешеру към Янков, но след прегледана на VAR бе установено, че попадението е редовно и голът беше признат.

Лудогорец обърна развоя на мача в добавеното време на първата част. След центриране от корнер Никола Таравел си отбеляза автогол. Съдията Иво Андреев обаче маркира нарушение на правилата, оставайки с впечатление, че Алекс Сантана играе с ръка. След разглеждане на ситуацията с ВАР реферът видя, че попадението е редовно и голът беше призна за 2:1.

Спас Делев и Едимар Жуниор се появиха в игра в началото на второто полувреме, за да натрупат повече игрова практика преди финала за Купата на България, който е в сряда срещу ЦСКА-София.

Спас Делев стреля в 51-ата минута, но неточно над напречната греда в аут.

Лудогорец вкара трети гол в 57-ата минута след много добра комбинация. Каули Оливейра пусна перфектен пас към Алекс Сантана, който беше изведен сам срещу Васил Симеонов и той не пропусна да вкара третия гол за Лудогорец в срещата.

В 76-ата минута Лудогорец бе много близо до четвърти гол. Доминик Янков се озова на добра позиция в наказателното поле, финтира съперников играч и стреля опасно, но Васил Симеонов се намеси и изби.

Лудогорец вкара четвърти гол в 87-ата минута. Клаудиу Кешеру подаде към Каули Оливейра, който стреля, Васил Симеонов не успя да се намеси по най-добрия начин и топката се озова във вратата на Арда за четвърти път – 4:1.

В добавеното време на мача Спас Делев направи добър спринт и стреля, но право в ръцете на Кахлина.

Лудогорец е лидер със 70 точки, а Арда е четвърти с 49 точки.