Лудогорец разпиля Верея (ВИДЕО)

0

Лудогорец записа трета поредна победа в Първа професионална лига. „Орлите“ се наложиха повече от категорично с 5:1 при визитата си на Верея. По този начин те се доближиха само на точка от лидерите Левски и Дунав (Русе).

Шампионите започнаха ударно мача и след само 13 минути игра успяха да поведат. Мисиджан напредна отляво и от малък ъгъл успя да прати топката в мрежата на домакините. От телевизионните повторения обаче останаха сериозни съмнения, че голмайсторът е бил в положение на засада при паса към него, каквато не бе маркирана. След попадението гостите продължиха със своя натиск, но пропуски направиха Кафу и Лукас Саша. В 22-ата минута обаче, възпитаниците на Георги Дерменджиев удвоиха аванса си. С премерен изстрел Кафу успя да преодолее вратаря за 0:2. Секунди по-късно преднината на родния участник в Шампионска лига можеше да стане класическа, но ударът на Мисиджан срещна лявата греда. До края на полувремето Вандерсон на два пъти можеше да се разпише, но пропусна.

Втората част започна като първата – с гол за Лудогорец, но този път още по-бърз. В 49-ата минута Кафу подаде към Вандерсон, който на празна врата не сгреши. В 68-ата минута Кафу бе изведен в чиста позиция и безпроблемно отбеляза своя втори гол в мач и четвърти за своя отбор. 120 секунди по-късно резултатът набъбна до 5:0. След чудесно двойно подаване между Марселиньо и Кафу първият с лекота прати топката в мрежата на Караджов. В 84-ата минута домакините все пак успяха да стигнат поне до почетен гол. Йордан Минев фаулира Педро Еуженио в наказателното поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Елиаш не сгреши, оформяйки крайното 1:5.

Състав на Верея: Ив. Караджов, П. Еуженио, Г. Ангелов, Вл. Зафиров, Ил. Мунин (78′ – Ал. Пашценко), К. Слаев, Елиаш, Ил. Хасани, Ил. Йорданов, М. Цветанов (56′ – Здр. Илиев), А. Сукуна (75′ – М. Костов)

Състав на Лудогорец: М. Борян, Й. Минев, К. Моци, Св. Дяков, А. Анисе (80′ – Г.Кампаняро), Л. Саша (76′ – Иг. Пластун), В. Мисиджан (71′ – Дж. Лукоки), Вандерсон, Дж. Кафу, Марселиньо, Х. Паломино