Лудогорец разгроми Царско село за едно полувреме и вгорчи завръщането на Любо Пенев (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи Царско село в мач от XI кръг Първа лига. На стадион „Хювефарма арена“ шампионите се наложиха с 4:0. Двубоят бе повторен дебют начело на столичани за Любослав Пенев.

Първото полувреме премина без нищо интересно почти до самия му край. В 41-ата минута Шопов направи хубав пробив и намери на границата на наказателното поле Петър Атанасов, чийто изстрел от движение обаче бе избит от Кахлина в корнер.

В ответната атака пък Пиерос Сотириу бе изведен сам срещу вратаря и опита да го го прехвърли, но Янко Георгиев изби. При добавката пък кипърецът не уцели вратата.

В 44-ата минута напрежението на терена се повиши чувствително. Кирил Десподов блъсна с една ръка в гърба Ален Стеванович, след като вече беше подал на свой съотборник. Веднага няколко футболисти и от двата отбора започнаха да се побутват. Най-дейните – Десподов, Стеванович и Бандаловски получиха жълти картони. Остана отворен въпросът обаче, дали родният национал не трябваше да получи червен картон.

Лудогорец поведе в 56-ата минута. Десподов центрира от фал отдясно, а Жозуе Са засече с глава за 1:0.

В 64-ата минута „орлите“ можеха да сложат точка на спора, ако не бе повече от фрапиращ пропуск. След центриране от корнер, Чибота засече на 2 метра пред голлинията, но удари напречната греда.

120 секунди по-късно разградчани все пак стигнаха до второ попадение. Икоко стреля силно от наказателното поле, но Янко Георгиев изби. От границата на вратарското поле обаче Пиерос Сотириу направи точна добавка за 2:0.

В 78-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Алекс Сантана с чудесен удар от границата на наказателното поле намери горния десен ъгъл на вратата за 3:0.

В 87-ата минута домакините вкараха и четвърти гол. „Царете“ не успяха да изнесат топката, която стигна на дъгата пред наказателното поле до Кирил Десподов. Националът пък с плътен удар намери долния десен ъгъл на вратата на Янко Георгиев за крайното 4:0.