Лудогорец продължава с шампионския поход, премина и през Ботев Пловдив

0
botevpd ludogorets

Лудогорец продължава с много силната игра в първенството и спечели с 2:0 гостуването си на Ботев Пловдив от 24-ия кръг на Първа лига. Головете за Лудогорец вкараха Квадво Дуа и Якуб Пьотровски.

Старши треньорът на Ботев Пловдив Душан Керкез бе принудени да прави промяна в титулярния си състав в последния момент, след като Антоан Конте получи травма на загрявката и бе заменен от Йонас Там.

Лудогорец поведе с 1:0 в 13-ата минута, когато Сон преодоля Джеймс Етоо и центрира към Квадво Дуа, който засече топката с глава и я прати във вратата на Матвей Игонен.

Любопитен момент от мача бе, когато Тодор Неделев с жест показа на фенове, които скандираха срещу него, да запазят тишина.

След това Рик Джонатан премина през Йонас Там, но Игонен излезе и скъси разстоянието до нападателя, след което блокира удара му.

Тодор Неделев получи контузия и напусна терена в 22-ата минута, заменен от Педро Нареси.

Якуб Пьотровски увеличи аванса на Лудогорец с майсторски изстрел с глава след центриране на Аслак фон Витри в 26-ата минута.

В добавеното време на първата част Ивелин Попов стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Серджио Падт.

Душан Керкез направи две промени след почивката Георги Николов и Ехидже Укаки се появиха на местата на Мартин Секулич и Янис Карабельов.

Първото интересна ситуация след почивката бе пред вратата на Игонен, когато Педро Нареси изведе отляво Сон, който имаше възможност да стреля, но вместо това подаде на Квадво Дуа, а пасът му бе пресечен от Акере.

В 79-ата минута пред Дуа имаше хубава възможност, но ударът му бе блокиран.

Десет минути по-късно Лудогорец вкара трети гол, който странно, че страничният съдия го призна и трябваше да се намесва ВАР, за да не бъде зачитано попадението. Аслак фон Витри центрира от фал в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Руан Секо се извиси над всички, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на Игонен. След това топката попадна в Дуа, който вкара в опразнената врата. При удара с глава на Секо, Дуа беше в очевидна засада, която беше забелязана от ВАР и попадението не беше зачетено.

Димитър Папазов имаше добра възможност във втората минута на добавеното време на срещата, когато стреля опасно, а Падт направи първото си по-сериозно спасяване в двубоя.

С тази победа Лудогорец е първи с 54 точки, а Черно море и ЦСКА-София имат по 51. Ботев Пловдив е девети с 33 точки.