Лудогорец продължава с издънките! Автогол в 93-ата минута им дари точката срещу Берое (ВИДЕО)

0
beroe ludogorets

Лудогорец продължава с повече от неубедителните си изяви в плейофната фаза на Първа лига. „Орлите“ не успяха да стигнат до победата и при визитата си на Берое, завършвайки 1:1. Точката бе взета изключително драматично – с автогол на вратаря на старозагорци Душан Перниш в 93-ата минута.

След поредната издънка, преднината на шампионите на върха в класирането стана 6 точки, но може да се стопи до 3, ако утре ЦСКА-София победи като гост Черно море. В следващия кръг пък „зелените“ гостуват тъкмо на стадион „Българска армия“ в директен сблъсък за шампионската титла.

Берое можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Ударът от непосредствена близост на Мешка обаче бе уловен от Пламен Илиев.

В 13-ата минута Кешеру отправи опасен изстрел, но вратарят на Берое успя да избие в корнер.

Малко по-късно Никита Баранов отправи много опасен удар с глава, но топката премина над вратата на Лудогорец.

След половин час игра Педро Еуженио стреля хубаво с глава, но Пламен Илиев успя да улови.

В 36-ата минута Вандерсон осъществи опасен пробив и нанесе хубав удар, който обаче бе отразен от Душан Перниш.

В 53-ата минута опасен удар на Мешка премина над вратата на Лудогорец.

В 74-ата минута Джоди Лукоки прати топката в мрежата. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада.

180 секунди след това Бандаловски опита да центрира отдясно. Топката обаче за малко да изненада Пламен Илиев, след като кацна на напречната му греда.

В 85-ата минута Берое стигна до успеха. Педро Еуженио бе точен с фамозна тупалка, далеч извън наказателното поле, намерила горния десен ъгъл на вратата на Пламен Илиев.

Драмата настъпи в 3-ата минута на даденото продължение. След центриране от корнер, Драгош Григоре засече с глава, Перниш успя да докосне топката, която обаче се чукна в лявата му греда, пак в него и влетя в мрежата за 1:1.