Лудогорец продължава наказателната си акция! Шампионите обърнаха Берое (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи Берое в мач от XV кръг на efbet Лига. На стадион „Лудогорец Арена“, шампионите преодоляха изоставане от 0:1, за да стигнат до успех с 3:1.

Двубоят започна двуостро. В 4-ата минута Педро Еуженио стреля хубаво от фаул, но Пламен Илиев улови.

В ответната атака защитата на Берое на няколко пъти не можа да изчисти. Топката стигна на границата на наказателното поле до Яцек Горалски, който стреля, но Перниш изби. Джоди Лукоки направи точна добавка отблизо, но попадението бе отменено заради засада.

В 6-ата минута Берое шокира своите домакини. Йосипович пусна към Еуженио, който с едно докосване изведе Ибрахима Конте сам срещу вратаря. Последният преодоля Пламен Илиев и на празна врата не сгреши за 0:1, въпреки отчаяния опит на Недялко да избие пред голлинията.

Веднага след изпълнението на центъра, Вандерсон нанесе удар от дистанция, който обаче не успя да затрудни Перниш.

Скоро след това Кешеру бе напът да излезе сам срещу вратаря, но падна пред наказателното поле, искайки нарушение срещу себе си от Александър Василев. Главният арбитър Радослав Гидженов обаче остана безмълвен.

Все пак, натискът на Лудогорец даде резултат в 21-ата минута. Марселиньо намери в наказателното поле Лукоки, който много технично върна малко назад към Вандерсон. Последният с плътен удар по земята, макар и от малък ъгъл, прати топката в мрежата за 1:1.

Веднага след подновяването на играта, Берое можеше да възстанови аванса си. Педро Еуженио стреля от ъгъла на наказателното поле по диагонала. Топката обаче премина до лявата сглобка на вратата.

В 37-ата минута пък „орлите“ можеха да осъществят пълен обрат. Марселиньо пусна пред вратарското поле към Вандерсон, който отправи удар от движение. Перниш обаче със страхотен рефлекс успя да избие с една ръка.

В 48-ата минута защитата на Берое не успя да изчисти и топката стигна до Лукоки, който обаче от чиста позиция не бе точен с левия крак.

Шампионите стигнаха до втори гол в 52-ата минута. Баджи центрира отдясно, а Клаудиу Кешеру между двама засече с глава, пращайки топката над Перниш към далечната греда, в която се удари и влезе в мрежата за 2:1.

180 секунди по-късно гостите можеха да изравнят. Педро Еуженио стреля директно от фаул, но топката профуча до дясната греда.

В 62-ата минута Конте изведе сам срещу вратаря Йосипович, който без проблеми реализира. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 70-ата минута Лудогорец можеше да сложи точка на спора. Вандерсон центрира успоредно на голлинията към Лукоки, който обаче бе притиснат от защитник на Берое и не успя да засече хубаво, като топката премина до дясната греда.

Малко по-късно Камбуров изведе чудесно Вандерсон, който обаче допусна Антон Недялков да го застигне току преди нанесе удар и да изчисти в корнер. След неговото изпълнение Ерол Алкан засече с глава пред вратарското поле, но малко над напречната греда.

В 79-ата минута Лудогорец организира отлична контра, при която топката стигна до непокрития в наказателното поле Лукоки. Ударът му с левия крак обаче бе слаб и право в ръцете на Перниш.

60 секунди по-късно домакините предрешиха крайния изход на двубоя. Вандерсон пусна прекрасно към Швиерчок, който засече недобре с десния крак и малко случайно успя да прехвърли Перниш за 3:1.

В 87-ата минута Иван Минчев изстреля истински снаряд от 30-ина метра, но топката профуча до лявата греда.

Минутка по-късно Лукоки отправи хубав удар от фаул, преминал на сантиметри до десния страничен стълб.