Лудогорец продължава без грешка през 2024 година, тръгна си с победа и от Благоевград

0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец продължава без грешка през 2024 година, а в същото време спря добрата серия, в която се намираше Пирин Благоевград, печелейки с 2:0 мача от 28-ия кръг на Първа лига. Николай Бодуров си вкара автогол, а Педро Нареси подпечата успеха на разградчани в Благоевград.

Първият опасен удар в мача дойде в 27-ата минута, когато Рик Джонатан центрира топката в наказателното поле, където Педро Нареси стреля с глава, но не намери очертанията на вратата на Максим Ковальов.

В 35-ата минута Тодор Неделев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Пирин.

В 38-ата минута Сон получи от Неделев, овладя топката и стреля от малък ъгъл, но Ковальов спаси.

Веднага след това Пирин организира бърза контраатака, при която Иван Тасев проби по лявото крило и стреля, но прати топката вдясно от вратата на Серджио Падт.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме гостите от Разград имаха претенции, че при удар с глава на Георги Терзиев при центриране в наказателното поле, топката е ударила Венцислав Бенгюзов в ръката. Главният съдия Георги Гинчев обаче подмина ситуацията, а от ВАР Волен Чинков и Дениз Соколов не го повикаха да преразгледа ситуацията.

До края на първото полувреме не се стигна до попадения и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 58-ата минута Рик Джонатан преодоля Арно Лузайадио на лявото крило. Последва остро центриране по земя във вратарското поле. Там Николай Бодуров опита да изчисти топката, но не прецени движението на крака си и прати топката в собствената си врата.

Лудогорец удвои своята преднина в 74-ата минута. Топката стигна до Рик Джонатан, който бе фронтално пред вратата. Той подаде към намиращия се на границата на наказателното поле Руан Секо. Резервата пусна елегантен пас с пета към включилия се от втора позиция Педро Нареси и халфът с удар по земя преодоля Ковальов.

Лудогорец записа десета поредна победа в първенството.

Лудогорец е лидер с 66 точки, а Пирин е тринадесети с 26 точки.