Лудогорец прегази Хебър и в реванша и е на финал за Купата

0
ivailo chochev
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец очаквано се класира за финала в турнира за Купата на България. „Орлите“ победиха като гости Хебър с 5:0 и след успех с 4:0 в първия мач си осигури директен сблъсък за трофея с Ботев (Пд).

Още преди да са изминали 60 секунди игра, Каракашев стреля от дистанция към долния десен ъгъл на вратата. Падт обаче плонжира и улови сигурно.

Лудогорец поведе в 4-ата минута. Матиас Тисера бе изведен сам срещу вратаря и стреля по диагонала. Загорски обаче успя да докосне топката, което се оказа достатъчно тя да мине покрай дясната греда, излизайки в корнер. След неговото изпълнение Ивайло Чочев засече прецизно с глава за 0:1.

В 16-ата минута Тисера бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го, но на празна врата се засуети и позволи на Николай Николаев да му избие топката от краката.

В ответната атака пък Марк-Емилио Папазов изскочи сам срещу Падт, но в последния момент застигналият го Сундберг му изби топката. В ситуацията бе маркирана засада, повторенията показаха, че по-скоро такава няма и евентуален гол най-вероятно щеше да бъде зачетен.

В 22-ата минута „орлите“ удвоиха аванса си. Кайо Видал осъществи самостоятелен пробив, нахлу в наказателното поле, елиминира с едно движение двама съперници и с безпощаден удар прати топката в мрежата за 0:2.

В 31-ата минута, в опита си да изчисти успореден пас отдясно, Сонко Сундберг можеше да си вкара автогол. Топката обаче мина над напречната греда. След изпълнението на корнер Папазов засече с глава, но право в Падт.

Секунди след това Каракашев стреля мощно от дистанция. Стражът на Лудогорец обаче успя с една ръка да избие отиващата под напречната греда топка в корнер.

В 37-ата минута силен удар отблизо на Тисера бе отразен от Загорски.

В 44-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Клод Гонсалвеш с великолепен изстрел от 25 метра намери горния ляв ъгъл на вратата за 0:3.

В началото на втората част Падт на два пъти се намеси сигурно след удари на футболисти на домакините.

В 66-ата минута шут от 12-13 метра на Тисера разтресе напречната греда.

В ответната атака удар на Пенев бе спасен от резервния страж на Лудогорец – Дамян Христов.

Четвърт час преди края Лудогорец увеличи аванса си. Неделев с прекрасен пас от въздуха изведе Тисера, който преодоля вратаря и без проблеми прати топката в опразнената врата за 0:4.

Секунди преди края на редовното време Сонко Сундберг с плътен удар от дъгата на наказателното поле оформи крайното 0:5.