ludogorets marselinio
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец отнесе Дунав в контролна среща, играна на стадиона „Хювефарма Арена“ в Разград. Шампионите се наложиха с категоричното 4:0.

Лудогорец можеше да поведе още в 5-ата минута. След двойно между Вандерсон и Кешеру в наказателното поле на гостите, първият стреля по диагонал, но топката срещна лявата греда.

Все пак в 10-ата минута „орлите“ стигнаха до гол. Макенджиев улови топката извън наказателното си поле, за което главният рефер отсъди фаул. С изпълнението му от границата на наказателното поле се нагърби Марселиньо, който намери горния ляв ъгъл за 1:0.

В 26-ата минута Чибота пусна към Кешеру, който прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле. Попадението обаче бе отменено заради засада.

6 минути по-късно обаче Лудогорец удвои аванса си. Чибота проби отдясно и с успореден пас намери в наказателното поле Вандерсон, който без забавяне се разписа за 2:0.

В последната минута на първото полувреме шампионите оформиха класиката в резултата. След пас отдясно, Марселиньо пропусна за дебнещия зад него Вандерсон. Последният стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в гърба на Петко Цанков и спря в мрежата на Макенджиев за 3:0.

В 65-ата минута Лудогорец стигна до четвърто попадение. Сисиньо се възползва от неразбирателство между Исаевски и Макенджиев и на празна врата не сгреши за 4:0.

Веднага след това Ренан на да пъти прояви блестящ рефлекс и не допусна попадение.

Четвърт час преди края Жоржиньо проби отдясно и пусна успоредно за Швиерчок. Нападателя засече отблизо, но нацели напречната греда.

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 21. Григоре, 3. Недялков, 12. Анисе, 95. Каули, 84. Марселиньо, 13. Чибота, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (Ренан, Манолев, Моци, Форстър, Икоко, Юсеин, Йорданов, Шверчок, Жоржиньо, Бакалов)

ДУНАВ: Макенджиев, Цанков, Исаевски, Димов, Милчев, Николов, Кавалканте, Щерев, Христов, Ненов, Долапчиев (Ангелов, Лазаров, Колев, Русанов, Митев, Тодоров, Иванов)