Лудогорец пречупи Славия през второто полувреме

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна трудна победа с 2:0 при визитата на Славия от 15-ия кръг на efbet Лига. Клаудиу Кешеру и Алекс Сантана се разписаха за шампионите. По този начин „орлите“ прекъснаха негативната серия срещу Славия в мачовете в столицата.

През първото полувреме футболистите на Лудогорец имаха превъзходство, но не успяха да реализират положенията си. Разградчани стигнаха до победата с попадения през втората част.

Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар в 24-ата минута, а топката срещна напречната греда на вратата на Светослав Вуцов.

Лудогорец направи много сериозен пропуск в 48-ата минута, когато Мавис Чибота финтира Милен Гамаков в наказателното поле на Славия, след което стреля, но Филип Антовски пред голлинията успя да изчисти с глава.

Лудогорец поведе с 1:0 в 65-ата минута. Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Славия, където Клаудиу Кешеру бе изпуснат от Андреа Христов и с глава прати топката във вратата на Светослав Вуцов. Останаха съмнения за нарушение на Вердон срещу Милен Гамаков при центрирането на Десподов, но съдията Драгомир Драганов подмина претенциите на „белите“.

Лудогорец можеше да вкара втори гол в 77-ата минута, когато Алекс Сантана пусна отличен пас към Кирил Десподов, който стреля, но Светослав Вуцов се намеси и спаси.

Разградчани все пак стигнаха до втори гол във вратата на Славия в 82-ата минута. Алекс Сантана отправи далечен удар, топката рикошира в гърба на Милен Гамаков, след което Светослав Вуцов допусна груба грешка и топката влетя във вратата му.

Лудогорец е в серия от пет последователни победи в първенството, докато Славия няма победа в последните пет двубоя и е допуснал три поражения.

С тази победа Лудогорец е лидер в класирането с 32 точки, като има два мача по-малко от втория Локомотив Пловдив, който е с 30 точки. Славия остава на последно място с 9 точки.