0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец се класира на 1/4-финалите за Купата на България. „Орлите“ се наложиха като гости на Царско село с 2:1 и продължават напред в надпреварата. Разградчани поведоха с 2:0, но допуснаха попадение и накрая потрепериха. В заключителните минути и гол на домакините бе отменен.

В 17-ата минута Мавис Чибота получи в наказателното поле, залъга съперник и стреля по диагонала. Топката обаче премина над вратата. Малко по-рано отново той нанесе удар от фал, уловен от Михаил Иванов.

Лудогорец поведе в 33-ата минута. Мавис Чибота бе изведен сам срещу вратаря и стреля покрай него. Иванов успя да докосне топката, но недостатъчно за предотврати спирането й в мрежата за 0:1.

240 секунди по-късно разградчани получиха неприятен удар. След сблъсък с Лесли Де Са, Антон Недялков беше изнесен на носилка, като контузията му не изглеждаше никак лека. Той бе заменен принудително от Козмин Моци.

Във 2-ата минута на даденото продължение, „орлите“ удвоиха аванса си. След центриране от корнер и кратко разбъркване, Луис Педро и Абел Анисе скочиха за висока топка, като не стана съвсем ясно кой от двамата я прати с глава в мрежата на Михаил Иванов. Попадението все пак бе записано на името на мадагаскареца.

В самото начало на втората част Дилан Мартенс влезе в наказателното поле и отправи силен удар, който обаче мина над вратата.

В 59-ата минута обаче домакините намалиха изоставането. Мартенс напредна почти от центъра, стигна до дъгата пред наказателното поле и нанесе неособено силен шут. Топката обаче мина под плонжа не неубедително реагиралия Пламен Илиев и спря в мрежата му за 1:2.

120 секунди по-късно Емануил Манев стреля от сериозна дистанция по диагонала. Топката обаче профуча покрай лявата сглобка на вратата.

В 81-ата минута Царско село по чудо не изравни. Стефан Христов бе изведен от Ивайло Марков в наказателното поле, освободи се от защитник на гостите и нанесе удар по диагонала. Пламен Илиев обаче показа класа и изби, предотвратявайки сигурен гол.

В 87-ата минута Панайотис Лука прати топката в мрежата на Пламен Илиев. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В даденото продължение пък дар на Лука мина покрай лявата греда.