Лудогорец потегли ударно! Прегази Арда за едно полувреме и отпусна газта (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец започна поднови първенството с впечатляваща победа. „Орлите“ се наложиха с 4:0 при гостуването си на Арда. И четирите попадения паднаха до почивката, след която възпитаниците на Анте Шимнджа очевидно заиграха по-лежерно и резултатът остана непроменен. Със спечелените 3 точки те дръпнаха с 5 на втория ЦСКА-София, чийто мач с Локомотив (Сф) започва след минути.

Лудогорец започна ударно и поведе още в 7-ата минута. Десподов намери на ъгъла на наказателното поле Шакил Пинас, който центрира. Пиерос Сотириу пък плонжира и засече с глава от границата на вратарското поле за 0:1.

Само 5 минути по-късно „орлите“ удвоиха аванса си. Сотириу получи в наказателното поле, след което върна на дъгата пред него. От там Каули с мощен шут прати топката в мрежата за 0:2.

В 16-ата минута Спас Делев изведе Каули, който стреля от ъгъла на вратарското поле, но Християн Василев бе заел добра позиция и изби в корнер.

В 23-ата минута шампионите оформиха класиката в резултата. Десподов центрира от фал. Игор Пластун отклони с глава. Алекс Сантана овладя пред вратарското поле и стреля, а топката мина под плонжа на Василев за 0:3.

В 39-ата минута разградчани стигнаха и до четвърто попадение. Десподов центрира от корнер на първа греда. Мануел Шоу засече с глава към далечния ъгъл. Топката прехвърли вратаря, удари в дясната греда и спря в мрежата за 0:4.

През втората част гостите видимо намалиха оборотите.

Първият точен удар в мача за Арда дойде 180 секунди след началото на втората част. Румен Руменов насочи от сериозна дистанция в долния десен ъгъл. Падт обаче улови без сериозни затруднения.

Веднага след това Шоу получи контузия и бе принудително заменен от Доминик Янков.

В 56-ата минута Десподов стреля от наказателното поле, но Василев успя да избие, но Пиерос Сотириу бе безапелационен при добавката. Страничният съдия обаче маркира засада и ситуацията бе разгледана от ВАР. След тази намеса се установи, че нападателят е бил с милиметри в нередовна позиция и попадението бе отменено.

В 78-ата минута Давид Кики шутира дистанция, без да успее да затрудни сериозно Падт.

В даденото продължение на мача Рик, който записа дебют за Лудогорец, нахлу в наказателното поле и стреля по земя, но Василев улови сигурно.

В ответната атака пък Арда можеше да стигне до почетно попадение. След центриране отляво, Тонислав Йорданов засече с глава. Топката обаче премина покрай лявата греда.