0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец загуби първия си мач от групите на Лига Европа. На стадион „Хювефарма Арена“, воденият от Павел Върба тим поведе с 1:0, но допусна обрат и загуби с 1:2. Победният гол за гостите падна след истински подарък на Алекс Сантана.

ЧФР Клуж можеше да поведе още в 10-ата минута. Кристиан Бенавенте обаче не успя да улучи вратата от близко разстояние.

В 20-ата минута Рафаелов проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Антверп направи нов сериозен пропуска. Геркенс получи около точката за изпълнение на дузпа и засече от движение към долния десен ъгъл на вратата. Пламен Илиев обаче показа страхотен рефлекс и изби.

Секунди по-късно отново Геркенс можеше да се разпише. Този път обаче ударът му от наказателното поле мина покрай лявата греда.

След половин час игра Лудогорец поиска дузпа. Десподов проби хубаво и от границата на наказателното поле нанесе удар. Де Лает направи шпагат и пресече топката, която след това рикошира в ръката му. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В 35-ата минута лошо връщане на защитник на Антверп бе пресечено от Марин. Нападателя напредна и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

Втората част започна ударно за Лудогорец. Не беше минала и минутка, когато родният шампион поведе. Елвис Ману подаде в центъра на Ихинио Марин. нападателят стигна до дъгата пред наказателното поле, откъдето с плътен удар намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Секунди по-късно „орлите“ можеха да удвоят аванса си. Ударът по диагонала на Каули обаче премина покрай дясната греда.

В 57-ата минута Ману изведе каули сам срещу вратаря. Ударът на „зеления“ футболист обаче бе право в Бутез.

В 63-ата минута Антверп изравни. Юклерод центрира от корнер на близка греда. Геркенс засече с глава към далечния ъгъл, прехвърляйки Пламен Илиев за 1:1.

В 70-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат след голям подарък от домакините. Алекс Сантана опита да върне към Пламен Илиев, но го направи твърде слабо. Рафаелов пресече, премина покрай родния вратар и прати топката в празната врата за 1:2.

10 минути по-късно и Сисиньо бе на път да сгреши фатално, подарявайки топката на Ампома. Пламен Илиев обаче се справи блестящо, избивайки мощния удар в корнер. След неговото изпълнение Мийоши стреля в долния десен ъгъл, но отново вратарят на родните шампиони изби. Секунди след това Юклерод центрира в наказателното поле, Геркенс засече с глава, но топката срещна напречната греда.