0
klaudiu kesheru
-
-

Лудогорец почти прегърна титлата, побеждавайки като гост Верея. „Орлите“ се наложиха с 3:0 на стадион „Трейс Арена“. Гостите имаха тотално превъзходство през всичките 90 минути и успехът можеше да бъде далеч по-убедителен. Разградчани на три пъти удариха и гредите.

За тима на Димитър Димитров това бе 14-а поредна победа, с което изравниха постижение на Левски. С нея те дръпнаха с 13 точки пред преследвача ЦСКА-София. Ако в неделя „армейците“ загубят от Ботев (Пд), то Лудогорец ще ликува със седмата си поредна титла.

Все пак, за 3-те точки спомогна и изгонването на Здравко Запрянов в 53-ата минута, когато резултатът бе 0:0. В края на мача пък Верея заигра и с 9 души, след директен червен картон за Андонов.

Лудогорец натисна своя съперник още с първия съдийски сигнал. Кешеру се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен.

В 14-ата минута Лукоки центрира остро отдясно, Иво Иванов опита да изчисти, но вместо това насочи топката опасно към вратата си. Кълбото все пак рикошира в напречната греда и не се стигна до автогол.

Малко по-късно Кампаняро влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но до лявата греда. Марселиньо пък опита технично да прехвърли Цинцарски, който обаче успя да улови. Бразилецът стреля чудесно и от фаул, но вратарят на Верея отново се справи.

Домакините отговориха с удар на Мечев, който Броун изби в корнер.

В заключителните минути Лукоки стреля в Цинцарски, а Кешеру с глава прати топката в аут.

През втората част ситуацията не се промени и Лудогорец продължи с доминацията си. Положението на старозагорци се утежни допълнително в 53-ата минута. Здравко Запрянов остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт и съответно червен картон. Показването на картон обаче доста странно, тъй като по-скоро дори имаше фаул за Верея.

След час игра Швиерчок стреля, но топката се отклони в гредата. Удар на Кампаняро пък бе спасен от вратаря.

В 66-ата минута Марселиньо стреля по диагонала, но топката срещна дясната греда.

60 секунди по-късно логичното се случи и Лудогорец поведе. Сюлеймани пресече пас в наказателното поле, но пък прати топката на крака на Швиерчок, който с прецизен удар откри резултата – 0:1.

В 77-ата минута бе сложена точка на спора. Марселиньо изведе Саша, който от своя страна намери Кешеру. Румънецът пък без проблеми прати топката в мрежата за 0:2.

Антон Огнянов можеше да намали изоставането на своя отбор, но не успя да преодолее Броун, останал сам срещу него.

В 84-ата минута Верея остана с 9 души. Георги Андонов задържа в гръб Густаво Кампаняро, след което с бутонките го изрита в ахилеса. За провинението си Андонов получи директен червен картон.

В даденото продължение Вандерсон оформи крайното 0:3 с изключително красив гол от ъгъла на наказателното поле.