Лудогорец победи великия Аякс и отпадна с чест!

0
372850547 18379419280017861 3511827394410374802 n

Лудогорец победи като гост Аякс с 1:0 и отпадна по много достоен начин в плейофа за Лига Европа. Българският шампион показа израстване и постигна нещо, което остава в историята, въпреки, че не продължи напред в  турнира. Аякс продължи с общ резултат 4:2. Лудогорец ще продължи в груповата фаза за Лигата на конференциите.

Мачът започна интересно.

90 секунди изминаха преди Аякс да успее да създаде първия шанс, но Симон Слуга успя да реагира достатъчно бързо.

В 14-ата минута Хайстер пусна добър пас към Кайо Видал, но Девайн Ренш надбяга футболиста на Лудогорец. Аякс отговори с удар на Кенет Тейлър от дъгата на наказателното поле, но покрай вратата.

Първият шанс за „орлите“ дойде в 22-ата минута, когато Иван Йорданов пробва да застраши от фаул мрежата на Божиите синове, но българският национал шутира много неточно в публиката. След 20 минути Бърнард Текпетей направи добро взаимодействие с Аслак фон Витри и стреля към вратата на домакините, но ударът му беше блокиран от бранител.

В 45-ата минута домакините поискаха дузпа за падане в пеналтерията на Стивън Бергвайн, но съдията прецени, че то е твърде театрално и даде знак крилото да се изправя. Скоро след това дойде и сигналът за край на първото полувреме, което не се хареса на нидерландската публика и тя изпрати недоволна своите любимци.

Второто полувреме също започна без кой знае какви опасни ситуации.

В 62-ата минута влезлият преди секунди като резерва асистира на друг влязъл от пейката. Янков пусна остър пас към Матиас Тисера, чийто първи удар бе отразен от Гортър, но стражът на Аякс нямаше какво да направи при втория.

Десет минути след това Броби тръгна на скорост по фланга, като дори остана без бутонката си, а Клод Гонзалвеш успя да го спре.

Секунди след това Кенет Тейлър центрира от пряк свободен удар, а Медич стреля с глава, но над напречната греда на вратата, пазена от Слуга.

В 77-ата минута Тисера пусна към Текпетей, но Гортър се намеси добре.

В последните минути Лудогорец направи силна атака, при която Тисера стреля опасно, но до попадение не се стигна.

В 4-те минути добавено време не се случи нищо.