Лудогорец победи ЦСКА 1948, все по-близо е до титлата

0
ludogorets otborv
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи като гост  ЦСКА 1948 с 1:0  в отложен мач и добави още три точки към актива си, По този начин разградчани почти подпечатаха новата си рекордна титла. Мачът днес започна с превес на орлите.

В 12-ата минута Тодор Неделев стреля от свободен удар, но Петър Маринов успя да избие в корнер.

Пет минути след това Сон центрира в наказателното на домакините, където Неделев бе близо до това да завърши, но бе изпреварен от защитник на „червените“.

В 22-ата минута Рик Джонатан пробва изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

В 26-ата минута Педриньо имаше претенции за нарушение срещу него, извършено от Пьотровски, който след това бе съборен от Раян Даскалов, а докато футболистите имаха претенции към Валентин Железов, Тодор Неделев изпълни бързо и изведе Руан Круз, който стреля, но в гредата.

Десет минути след това Неделев стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Маринов. В 40-ата минута късметът отново покри домакините, след като удар на Текпетей се отби в страничния стълб.

След почивката Валентин Илиев пусна в игра 16-годишния Марто Бойчев на мястото на Емил Ценов.

Втората част започна с удар на Талис, който Падт успя да избие в корнер. В 50-ата минута Бойчев намери Стив Фуртадо, който  центрира към Радослав Кирилов, но Падт успя да улови удара с глава на капитана на „червените“.

В следващите минути Лудогорец подложи ЦСКА 1948 на натиск, но играчите на Георги Дерменджиев не успяха да затруднят Петър Маринов.

В 61-ата минута Падт показа добър рефлекс, избивайки мощен изстрел на Педриньо.

В 70-ата минута Квадво Дуа бе намерен в наказателното поле, но не успя да отиграе достатъчно добре, а Маринов се намеси страхотно, спасявайки с крак. Минута след това Дуа стреля с глава, но покрай вратата.

Лудогорец успя да поведе в резултата в 82-ата минута, когато влезлият като резерва Матиас Тисера бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо наказа Маринов за 0:1.