Лудогорец победи с лекота Хебър и почти прегърна 13-ата

0
barnard tekpetei
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Хебър в мач от ХХХ кръг на Първа лига. На стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик „орлите“ се наложиха с 3:0. По този начин възпитаниците на Георги Дерменджиев почти прегърнаха 13-ата си поредна титла. Те вече водят с 13 точки пред втория Черно море и с 15 пред третия ЦСКА-София, който обаче е с мач по-малко. До края на първенството пък има да се изиграят само още 5 кръга, които са част от плейофната фаза.

Лудогорец поведе още в 7-ата минута. Витри изведе отдясно Дуа, който влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Пред вратарското поле пък Бърнард Текпетей без проблеми засече в празната врата за 0:1.

„Орлите“ удвоиха аванса си в 19-ата минута. Пас от дълбочина на Ивайло Чочев не бе изчистен от Жоао Сеско, който с глава на практика изведе Текпетей сам срещу вратаря. Ганаецът пък хладнокръвно прокара топката между краката на Дебърлиев за 0:2.

В даденото продължение Пьотровски изведе Дуа сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче попадна право в Дебърлиев.

В 58-ата минута Марк-Емилио Папазов опита да изненада вратаря на гостите с далечен удар по диагонала. Падт обаче плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка.

В 62-ата минута Руан Круз бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го, но ударът му към празната врата срещна лявата греда. След края на ситуацията бе маркирана засада, но повторенията показаха, че по-скоро такава няма.

5 минути по-късно ситуацията повтори. Круз преодоля вратаря и стреля към опразнената врата, но в този случай Дебърлиев с отчая плонж успя да избие, а след това отново бе отсъдена засада.

В 78-ата минута Лудогорец все пак стигна до трето попадение. Фон Витри центрира на точката за изпълнение на дузпа. Руан Круз овладя на гърди и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 0:3.

В даденото продължение шут на Шейх Диаманка от дистанция профуча покрай лявата греда.