0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец надигра с 2:0 Етър Велико Търново в контролна среща, която се игра в Разград.

Още в 5-ата минута Венелин Филипов получи контузия и бе принудително заменен от Христофор Хубчев.

Първото полувреме бе много динамично, с доста положения и удари към двете врати. Вандерсон стреля в 8-ата минута, но Христо Иванов спаси.

Етърци пренесоха играта напред и изпълниха три последователни корнера, а в 17-ата минута завърналият се в игра след отсъствие поради контузия Дани Младенов стреля опасно, но вратарят на домакините успя да спаси. Малко след това Алдаир Ферейра стреля точно от фаул, но гол отново не последва.

В 22-ата минута обаче „орлите” откриха резултата с попадение на Джордан Икоко – 1:0. „Виолетовите” продължиха да търсят гола – Милчо Ангелов стреля от пряк свободен удар, но Кахлина отново спаси. В 31-ата минута пък Симеон Мечев също от фаул нацели гредата на „Лудогорец”. За домакините малко преди края на полувремето удар на Текпетей бе избит пред вратата от бранителя Хосе Кордоба.

След почивката в игра влязоха Господинов, Фемиа и М. Иванов, а в течение на втората част – и останалите играчи. „Лудогорец” натисна и в 48-ата минута Вандерсон нацели гредата, а две минути по-късно Бернард Текпетей при поредната атака успя да удвои резултата.

В 67-ата минута етърци нанесоха пети удар чрез Дани Младенов, но вратарят Кахлина за пореден път спаси. Десет минути по-късно изстрел на Ромеш Ивей пък мина до гредата. Многото смени съвсем накъсаха темпото на игра и до края промяна не настъпи.

“Етър”: Христо Иванов (46 Анатоли Господинов), Пламен Крачунов, Хосе Кордоба (46 Мариян Иванов), Венелин Филипов (5 Христофор Хубчев), Здравко Илиев, Яни Пехливанов (69 Божидар Кацаров), Алдаир Ферейра (59 Ловре Кнежевич), Симеон Мечев (46 Николас Фемиа), Ромеш Ивей, Дани Младенов (76 Кольо Станев), Милчо Ангелов

Ас на Лудогорец аут до края на сезона! (ВИДЕО)