Лудогорец падна от поляци, не успя да вкара

0

Лудогорец загуби с 0:2 контролата от полския Пяст Гливице, която бе втора от лагера на българския шампион в Турция.

Пяст поведе в резултата в 11-ата минута, когато топката попадна в Урош Корун, който стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец, след което топката рикошира в тялото на Клаудиу Кешеру и влетя във вратата на Ренан дос Сантос.

Лудогорец можеше да изравни резултата в 22-ата минута, когато Кешеру центрира към Григоре, а след неговия удар топката срещна гредата.

Серкан Юсеин отправи много опасен удар в 28-ата минута, но Франтишек се намеси решаващо и изби в корнер.

Полският отбор удвои своята преднина в 41-ата минута след гол на Паржишек.

Само две минути по-късно футболистите на Лудогорец за втори път удариха греда. Този път ударът на Дан Битон от границата на наказателното поле срещна страничния стълб на поляците.

В началото на второто полувреме треньорът на Лудогорец Павел Върба смени целия състав на разградчани.

Якуб Швиерчок комбинира с Жоржиньо в 55-ата минута, след което той стреля, но право в ръцете на вратаря на Пяст.

Четири по-късно вратарят на Лудогорец улови изстрел отблизо на Доминик Стечук.

Лудогорец направи много голям пропуск в 81-ата минута. Марселиньо изведе отлично Жоржиньо зад гърба на защитата. Той напредна и подаде към Якуб Швиерчок, който отблизо направи непростим пропуск, пращайки топката над вратата.

Следващата контрола на разградчани е на 29 януари, сряда срещу казахстанския Кайрат от 16:00 часа.

Лудогорец: Ренан дос Сантос (46 – Пл. Илиев), Сисиньо (46 – Икоко), Драгош Григоре (46 – Форстър), Георги Терзиев (46 – Моци), Антон Недялков (46 – Таута), Стефан Баджи (46 – Дяков), Серкан Юсеин (46 – Анисе), Дан Битон (46 – Марселиньо), Каули Оливейра (46 – Жоржиньо), Вандерсон (46 – Чибота), Клаудиу Кешерю (46 – Швиерчок)

Пяст Гливице: Франтишек, Моква, Червински, Корун, Киркесков, Милевски, Йодловец, Хейтли, Феликс, Паржишек, Тушински