ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи с 5:0  Ботев (Враца) в мач от XIX кръг на Първа лига. На стадион
„Хювефарма Арена“ „орлите“ бяха господари и взеха мача лесно.

Лудогорец можеше да поведе след едва 90 секунди игра. Кайо Видал проби отдясно и след което намери на чиста позиция в наказателното поле Сон, чийто изстрел обаче бе изключително неточен.

В 6-ата минута Пьотровски подаде на ъгъла на вратарското поле, където Квадво Дуа отигра триково с пета. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 14-ата минута Сундберг засече центриране от корнер, но неточно.

Лудогорец поведе в 20-ата минута. Бърнард Текпетей изведе вдясно в наказателното поле Квадво Дуа, който от 8-9 метра с шут по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

120 секунди по-късно удар извън наказателното поле на Текпетей мина покрай дясната греда.

В 26-ата минута минута пък шут на Пьотровски бе спасен от вратаря на гостите.

60 секунди след това Дуа бе изведен сам срещу Федерико Бариос, но отново стражът се справи.

В 45-ата минута далечен удар на Даниел Генов мина над вратата на Дамян Христов.

В 55-ата минута Сон стреля от дистанция, но Бариос изби в корнер. При последвалото изпълнение в 56-ата минута влезлият от пейката Тодор Неделев центрира прецизно към Якуб Пьотровски, който бе изпуснат от отбраната на Ботев Враца и с глава от близка дистанция покачи на 2:0.

Три минути по-късно полякът реализира още едно попадение. Аслак Фон Витри получи топката отдясно и намери Якуб Пьотровски на границата на наказателното поле, а той стреля с едно докосване по земя и не остави шаносве на Федерико Бариос – 3:0.

В 74-ата минута „орлите“ организираха отлично многоходово нападение, при което Тодор Неделев пусна великолепен извеждащ пас към Матиас Тисера, който остана очи в очи с Бариос и елегантно го копна за 4:0. Това бе първи гол за аржентинеца в efbet Лига през настоящия сезон.

В 88-та минута се разписа с марково изпълнение и Неделев и така оформи крайното 5:0.