Лудогорец отстрани Спартак (Вн) с дузпа (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Шампионите се наложиха с 1:0 при гостуването на Спартак (Варна), с което отстраниха своя съперник. Единственото попадение в мача пък падна от дузпа в 45-ата минута.

Лудогорец можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Ихинио Марин бе изведен хубаво отдясно. Нападателят напредна и стреля от ъгъл на вратарското поле, но Станислав Нисторов бе заел добра позиция и изби в корнер.

В 18-ата минута Петър Георгиев стреля от границата на наказателно поле, но слабо и право в ръцете на стража на домакините.

Спартак можеше да изненада гостите в 26-ата минута. След центриране от корнер, Ибрям отклони за Цветан Илиев. Ударът на последния с глава бе блокиран от Георги Терзиев, но топката се върна при него. При повторния опит Илиев стреля силно с крак от ъгъла на вратарското поле, но Кахлина бе покрил ъгъла си и изби.

В 32-ата минута Даниел Начев мина като на парад през няколко футболисти на Лудогорец, но ударът му от изгодна позиция бе слаб и премина покрай лявата греда.

5 минути по-късно Лудогорец имаше прекрасна възможност да открие резултата. Ихинио Марин бе изведен на чиста позиция, но ударът му от границата на наказателното поле бе избит от Нистеров. Топката попадна у Доминик Янков, който стреля от въздуха. Кълбото рикошира в защитник на Спартак и прехвърли вратаря. С изумителен рефлекс обаче, Нисторов някак успя да се хвърли и с една ръка да изби от самата голлиния.

„Орлите“ все пак стигнаха до попадение в 45-ата минута. Петър Георгиев намери в наказателното поле Доминик Янков. Последният много технично опита да се освободи от Никола Борисов, който обаче фаулира и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Ихинио Марин бе точен за 0:1.

В 63-ата минута Спартак по чудо не изравни. След прекрасно центриране отдясно, напълно необезпокояваният Георги Баблиев засече с глава от вратарското поле. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 81-ата минута „соколите“ имаха нова добра възможност. Велислав Боев центрира от фал, Генади Луго засече нелошо с глава, но покрай лявата греда.