Лудогорец отново първи, след мъчна победа във Враца (ВИДЕО)

0
ludogorets djodi lukoki stanislav manolev

Лудогорец победи трудно при гостуването си на Ботев (Враца). Шампионите се наложиха с 1:0. Трите точки пък им позволиха отново да се изкачат на първото място във временното класиране, след като по-рано през деня Левски направи 2:2 с ЦСКА-София.

В 15-ата минута Ботев можеше да поведе. Изритана от Костов топка стигна до Атанасов, който сам срещу вратаря стреля неточно.

В 21-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Битон пусна в наказателното поле към Дяков. Капитанът на гостите центрира успоредно на голлинията, топката стигна на задна греда до Станислав Манолев, който от движение я прати под гредата за 0:1.

В 54-ата минута Чибота центрира в наказателното поле, Швиерчок засече с глава, но Костов улови току пред голлинията.

3 минути след това врачани по чудо не изравниха. След центриране от фаул, Домовчийски засече с глава, но Ренан успя да избие. Последва ново центриране, а Дяков, в опита си да избие, прати топката в лявата греда на собствената си врата.

Нов изстрел на Домовчийски профуча до гредата.

В 66-ата минута пък „орлите“ можеха да удвоят аванса си. Лукоки изведе Бакалов сам срещу вратаря, но ударът на последния не бе точен.

В 72-ата минута гостите отново можеха да сложат точка на спора. Бакалов намери в наказателното поле Швиерчок. Полякът се освободи от защитник и стреля, но топката разтресе напречната греда.

180 секунди по-късно Домовчийски бе бутнат в наказателното поле от Терзиев и падна. Главният съдия обаче, вместо дузпа, отсъди фаул в атака.

В 4-ата минута на даденото продължение Баджи отправи опасен удар, но вратарят на Ботев (Враца) изби.