Лудогорец отнесе ЦСКА 1948! „Червените“ и съдията с по един подарък за шампионите (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Лудогорец победи ЦСКА 1948 в мач от XII кръг на родния футболен елит. На националния стадион „Васил Левски“, шампионите бяха категорично по-добрият отбор и логично се наложиха с 3:0. По един подарък за „орлите“ направиха домакините и съдията – „армейците“ за първия гол, а арбитърът не свири дузпа в полза на „червените“ при 0:1.

Любопитно е, че в днешния мач Станислав Генчев не бе на резервната скамейка на „орлите“. Той се е почувства зле вчера и от съображения за сигурност, шампионите бяха водени от Яков Папарков.

Лудогорец можеше да поведе след точно 120 секунди игра. Бърнард Текпетей получи вдясно в наказателното поле и пусна чудесен пас по земя към Доминик Янков. Последният засече от движение пред границата на вратарското поле, но над напречната греда.

Следващата възможност също беше в актива на гостите. Каули стреля мощно от дъгата пред наказателното поле. Наумов обаче показа класа и с една ръка успя да избие в корнер отиващата горния ляв ъгъл на вратата топка.

В 19-ата минута пък ЦСКА 1948 за малко да поведе. Мартин Камбуров бе на път да реализира уникален гол с удар на няколко метра от ъгъла на наказателното поле. Това изненада сериозно Владо Стоянов, но топката срещна напречната греда.

В 32-ата минута Лудогорец направи нов сериозен пропуск. Антон Недялков проби отляво и пусна остър пас към Клаудиу Кешеру. Румънският голмайстор обаче направи нетипичен за себе си пропуск, като от чиста позиция стреля на сантиметри от лявата греда.

И точно когато неща отиваха към 0:0 на полувремето, в 45-ата минута Лудогорец поведе. Шопов направи фатална грешка, връщайки слабо към Наумов. Клаудиу Кешеру пресече, преодоля стража и на празна врата прати топката в мрежата за 0:1.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 с право претендираше за дузпа. Камбуров пусна с пета в наказателното поле към Топузов, който почти от аутлинията опита да върне топката. Хвърлилият се на шпагат Козмин Моци обаче я заклещи с ръката към тялото си. Главният съдия обаче така и не посочи бялата точка.

В 65-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Кешеру изведе прекрасно Чибота сам срещу вратаря. Атакуващият футболист на „орлите“ пък много технично прати топката покрай Наумов за 0:2.

7 минути по-късно ЦСКА 1948 направи фрапантен пропуск. След центриране отляво, Галин Иванов засече напълно необезпокояван от вратарското поле. Той обаче заби в земята топката, която след това премина над напречната греда.

В 77-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Алекс Сантана получи вдясно на наказателното поле и мигновено пусна успореден пас към Клаудиу Кешеру. Последният напълно непокрит и фронтално срещу вратаря не сгреши за 0:3.