Лудогорец отнесе ТНС и си осигури класиране в плейофния кръг на Лига Европа

Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец разгроми Ню Сейнтс при краен резултат 9:0. Реваншът от третия квалификационен кръг на Лига Европа се изигра на стадион: “Рейскорс Граунд”, когато гостите отново взеха надмощие и се наложиха с 0:4. По този начин “орлите” се класират за плейофния кръг на турнира и ще се изправят срещу словенския Марибор.

Мачът започна с натиск от страна на Лудогорец, който не позволяваше противника да атакува. Първата възможност за гол в дойде пред вратата на домакините. Лукоки бе изведен и центрира в наказателното поле към Стефан Баджи. Халфът на гостите стреля силно, но не успя да уцели вратата. Малко след това Швиерчок стреля, но ударът му бе блокиран. В 21-ата минута се стигна отново до пропуск от страна на Якуб Швиерчок. Българският шампион превъзхождаше от началото на мача и логично първото попадение дойде в 36-ата минута. Якуб Швиерчок зарадва феновете с 0:1. В 42-ата минута футболистите на мениджъра Скот Рускоу се сринаха тотално, допускайки второ попадение. Този път Джоди Лукоки бе точен с изстрел от около 15 метра. Така първото полувреме приключи при резултат 0:2 в полза на гостите.

След почивката първата реална голова възможност за домакините в мача дойде 57-ата минута. Айрън Едуардс стреля без подготовка, но прати топката над вратата. В 77-ата минута Швиерчок отново успя да изненада защитата на домакините за 0:3. А пък Битон във втората минута от продължението се разписа за крайното 0:4.