Лудогорец отнесе Пирин с четири гола в Благоевград

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи рутинно, но категорично с 4 на 0  Пирин, и си тръгна с три точи от Благоевград. Успехът бе очакван, но орлите биха с доста голяма разлика.

Пирин започна срещата по-агресивно и в седмата минута Христофор Хубчев засече с глава центриране отляво, но стреля над вратата на „орлите“.

Няколко секунди по-късно гостите сбъркаха при изнасянето на топката и Ради Цонев нанесе удар от разстояние, който обаче попадна право в ръцете на Симон Слуга.
В следващите минути липсваха опасни положения пред някоя от двете врати, като играта се развиваше предимно в половината на благоевградчани.

Малко след като измина половин час игра Иван Йорданов направи опит да изненада Янко Георгиев от дистанция, но той не се увенча с успех.

В края на полувремето Кирил Десподов стреля от фал, но кълбото профуча над целта и по този начин тимът на Анте Шимунджа завърши първите 45 минути без точен удар.

В 50-ата минута Лудогорец откри резултата на стадион „Христо Ботев“ с първия си изстрел в очертанията на вратата, пазена от Янко Георгиев. Георги Терзиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле при корнер и с глава матира стража на „орлетата“.

Само 120 секунди по-късно домакините имаха добра възможност да се върнат в мача, след като Радослав Цонев се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Игор Пластун.

В 64-ата минута разградчани удвоиха своя аванс, а попадението отново дойде след корнер. Този път Казуки Такахаши си отбеляза автогол, след като преди това Игор Пластун отклони центрираната топка и в опита си да я изчисти, японецът я прати в собствената си мрежа – 0:2.

В 79-ата минута Кирил Десподов изведе Матиас Тисера на отлична позиция и аржентинският нападател оформи класическия резултат, преодолявайки хладнокръвно Янко Георгиев.

В 85-та минута Жоржиньо вкара четвърти гол за гостите и направи загубата на Пирин катастрофална.